Z każdym kolejnym rokiem mojego macierzyństwa napotykam na kolejne przeszkody, trudności i wyzwania. Odkąd jest z nami Nina wątpliwości pojawiały się zawsze, gdy trzeba było dosłownie na chwilę zostawić dzieci same.

Po drugim porodzie zaopatrzyliśmy się nawet w taki haczyk przy drzwiach do sypialni uniemożliwiając otwarcie ich osobom poniżej metra wzrostu. Dzięki niemu w miarę sensownie udało się odizolować Ninę na czas drzemki. Zdarzało mi się nawet zamykać ją tam, żeby skorzystać z łazienki bez stresu, że Wronkowi wpadnie do głowy pomysł, że przykładowo ma ochotę siostrzyczkę ponosić…

Później brat trochę znudził się siostrą i odpuścił i przez moment nie miałam większego stresu, gdy musiałam choćby zanieść coś do kuchni.

Teraz natomiast mam urwanie głowy z nimi! Owszem, zdarzają się cudowne momenty, kiedy mają wenę na wspólną, zgodną zabawę, ale znacznie częściej po prostu muszę ich rozdzielać. I bynajmniej nie dlatego, że nadmiernie okazują sobie miłość.

Dajmy na to kuchenka. Z zamysłem dla Niny. Specjalnie wybrałam różową, bo po pierwsze lubię ten kolor, po drugie Nina pewnie też niedługo zacznie lubić,  a po trzecie, bo może Wronkowi nie będzie się aż tak bardzo podobała i pozwoli się siostrze bawić. Chociaż czymś. Nie udał się mój misterny plan – najpierw musiał pomagać przy składaniu, później udawał, że coś tam przy niej naprawia, później bawił się w projektanta wnętrz i wszędzie przestawiał, aż w końcu uznał, że kuchenka jest jego. Tłumaczenia, że jest wspólna nic nie dają. Macie jakieś sposoby na takiego uparciucha? Bo mi się już skończyły…

output_ti7wfbdsc_1769 dsc_1772 dsc_1763 dsc_1778

Z Niną korzystamy i wybawiamy się kuchenką pod nieobecność Wronka, a jak wraca z przedszkola, to on przejmuje kuchnię. Chyba taki układ jest narazie najbezpieczniejszy. Miejmy nadzieję, że wkrótce uda nam się się wypracować strategię na tego typu sytuacje.

dsc_1883 dsc_1885 dsc_1890 dsc_1893 dsc_1902 dsc_1904 dsc_1907 dsc_1915

Kuchnia Janod – TUTAJ

Warzywka w skrzynce – TUTAJ

UWAGA! Na hasło Wronek 10% zniżki na kuchenkę i warzywka Janod w sklepie 4KidsPoint.pl tylko do końca tego tygodnia ;)