Ile to razy słyszy się „Nie, Jasiu, to są zabawki dla dziewczynek”. Biedny Jasio tak bardzo chciałby powozić swoje misie w wózku, tak jak tata wozi jego na spacery… No nie powozi sobie, bo to dla dziewczynek ten przywilej.

O ile nie kupiłabym Wronkowi tandetnego, różowego wózka dla lalek, o tyle u nas w domu nie zamierzam mu bronić zabawy w tatę, kucharza czy tym podobne.

W przedszkolu zaobserwowałam, że chłopcy bardzo lubią wozić zabawki w wózkach. Dla nich to po prostu środek transportu, z kółkami. Niestety bawią się tak tylko maluchy, bo w starszych grupach już się zdarza, że inne dzieci śmieją się z takiego chłopca. A jak mają się nie śmiać, skoro w domu już dostały wzór od rodziców, że to dla dziewczynek, a to dla chłopców. A skoro ktoś robi inaczej niż jest to utarte w społeczeństwie, to jest to śmieszne.

Zapowiedziałam już mężowi, że Wronek będzie miał swoją (pewnie wspólną z siostrą) mini-kuchenkę u nas w domu. A niech się wprawia do gotowania, niech to pokocha, niech się tym bawi. Może dzięki temu jako dorosły mężczyzna będzie potrafił zrobić w swoim domu coś więcej niż jajecznicę. I oczywiście nie chodzi mi tu o zamianę ról, równouprawnienie, ani nic z tych rzeczy. Po prostu niech się bawi, odkrywa swoje zainteresowania, bez niepotrzebnych ograniczeń.

Kiedyś kupiłam sobie do sesji zdjęciowych drewniane łóżeczko dla lalek z Ikei. Leżało w piwnicy i czekało na czasy, kiedy w domu będzie córeczka. Ale pomyślałam, czemu mam czekać? Może Wronek będzie lubił się bawić w tatę i będzie kładł swoje pluszaki spać? No i polubił! Jedyna zgrycha dla mnie była taka, że dysponowałam tylko fioletową mini kołdredką i mini podusią. I to mi jednak trochę przeszkadzało, choć na głos tego nie mówiłam. Dla własnego spokoju uszyłam więc poszewki z… dinozaurami. No i teraz mi wszystko gra. Wronkowi ta pościel i tak jest obojętna. Bawi się równie świetnie kładąc swojego Elmo spać.

DSC_1893 DSC_1905

Elmo dorobił się nawet mini pieluszki do przytulania :)

DSC_1909 DSC_1906 DSC_1918 DSC_1920

Przed spaniem oczywiście tuli-tuli:

DSC_1922 DSC_1925 DSC_1927

Ekhm… nie tylko pluszaki można położyć spać:

DSC_1931 DSC_1937 DSC_1943
kotm

legginsy Kids on the Moon | bluza Lindex | pieluszka handmade

dywan Komfort | łóżeczko IKEA | Elmo H&M