Dzisiaj będą zabawki do kąpieli, bo pogoda nam się pogorszyła. Pewnie zamiast zabaw w baseniku w ogródku czy na balkonie wiele dzieci bawi się zamiast tego w wannie, choć moje propozycje przydadzą się również do zabawy z wodą na świeżym powietrzu.

Moje dzieci na szczęście uwielbiają zabawy w wodzie, a czas kąpieli to moment, kiedy mogę sobie chwilę odpocząć, bo one się zajmują sobą przez kilkanaście minut albo i dłużej. Oczywiście trzeba mieć na nich oko, szczególnie kiedy w wannie są we dwójkę, ale czekam na ten moment przerwy z utęsknieniem każdego wieczoru. Gdyby jednak nie było w wannie żadnych zabawek, to odpoczynek dla mnie byłby marny. Czasami owszem, są to zwykłe kubeczki czy butelki po szamponach, ale czasami one nie wystarczą. Sięgam wtedy po sprawdzone zabawki do kąpieli.

Niektóre z nich trzeba po czasie wymieniać na nowe, dlatego co jakiś czas zaglądam do działów „zabawki do kąpieli” w sklepach dziecięcych. Wybrałam kilkanaście ciekawych, moim zdaniem, propozycji.

Zabawki do kąpieli

zabawki do kąpieli

1. Rybki do łowienia – zabawka, w którą muszę się koniecznie zaopatrzyć! Ostatnio mój tata obiecał Wronkowi, że go zabierze na ryby i od tamtej pory ma fazę na łowienie ryb.

2. Łódeczki do wanny Fisher Price – też bardzo fajna zabawka umożliwiająca długą zabawę w wannie. Łódki można łączyć i rozczepiać. Do środka można wkładać zwierzątka z zestawu jak i inne, którymi dziecko dysponuje.

3. Nurek Marco Boon – po włożeniu go do wody zaczyna się świecić! Unosi się na wodzie, może nurkować, a światło zmienia kolor.

4. Deszczowa chmurka Plui – ciekawa zabawka, za pomocą której dziecko może włączać i wyłączać deszcz. Jest otwierana, dzięki czemu można ją co jakiś czas umyć w środku.

5. Deszczowa piłka Plui – działa na podobnej zasadzie jak deszczowa chmurka, ale można ją kupić w różnych kolorach. To jest nowa wersja tej zabawki i również można ją otworzyć w celu umycia.

6. Bąbelkowa wyspa Chicco – małe dzieci uwielbiają zjeżdżalnię dla piłeczek, a tutaj mamy coś podobnego, tylko piłeczkami są rybki które zjeżdżają do wody. Cała wyspa unosi się na wodzie.

7. Kaczka kąpielowa Royal Duck – nietypowa kaczka z koroną. Wykonana z naturalnego kauczuku. Co ważne, nie ma otworów, więc nie zapleśnieje w środku.

8. Kaczki – dobre do układania, przelewania, unoszą się na wodzie i można użyć ich do opłukiwania głowy dziecka.

9. Świecąca ośmiornica – inne zabawki Dumel Discovery, które świecą, gdy położy je się na wodzie. Niedrogie i sympatyczne zwierzaki.

10. Pływający delfin – jest to jedna z wielu pływających zabawek Dumel Discovery. Sympatyczny delfin pływa, gdy położy się go na wodzie.

11. Ośmiorniczki – świetna zabawka do kąpieli, polecana na wielu blogach. Ośmiorniczki mają przyssawki, można je przyczepiać do wanny. Podstawa – domek unosi się na wodzie. Ośmiorniczki są ponumerowane i mają różne miny wyrażające ich nastroje.

12. Zestaw do zabawy Rekin – zestaw zabawek do łowienia za pomocą siatki

13. Konewka – ulubiona zabawka Wronka – zarówno do kąpieli jak i w ogrodzie.

14. Pływający Tomek – coś dla fanów bajki „Tomek i Przyjaciele”. Ciuchcia pływa, gdy pociągnie się za dymek.

Przedstawiam Wam też kilka sprawdzonych i przydatnych akcesoriów do łazienki. Dbają one o bezpieczeństwo i komfort dzieci, a także pomagają utrzymać porządek w wannie.

Akcesoria do kąpieli

akcesoria do kąpieli

1. Mata antypoślizgowa Krokodyl – popularna mata z IKEI, my mamy nieco inną, niebieską – sprawdza się wzorowo.

2. Maty antypoślizgowe BabyOno – ładne i duże maty polskiej marki. Myślę, że są warte uwagi.

3. Osłonka na kran – To gumowa osłonka, która przyda się, jeśli kran znajduje się w miejscu, w którym łatwo o zderzenie z małą główką.

4. Wieloryb do opłukiwania głowy – Wygodny kubełek z półokrągłym brzegiem, dzięki któremu możemy opłukać dziecku główkę bez zalewania mu wodą oczu. Bardzo praktyczny, a do tego ładny.

5. Kubek do mycia głowy BabyOno – tu również odpowiednik wieloryba do opłukiwania głowy, w nieco tańszej, polskiej wersji. My taki mamy i zdaje egzamin.

6. Organizer Wieloryb – Kolejny wieloryb do kolekcji. Jest to coś co pomoże te wszystkie zabawki ogarnąć. Wygląda bardzo estetycznie. Pod tym linkiem jest w bardzo dobrej cenie. Pokazywałam Wam kiedyś recenzję TUTAJ.

7. Pojemnik na zabawki kąpielowe BabyOno – tańsza wersja wieloryba. Nie wygląda wprawdzie tak zjawiskowo, ale zadanie swoje spełnia.

Jeśli posiadacie któreś z wymienionych zabawek i akcesoriów do kąpieli, koniecznie dajcie znać jak się sprawują!

_____

Podane we wpisie linki to linki afiliacyjne. To oznacza, że otrzymam drobną prowizję od ewentualnych zakupów w tych sklepach, ale nie wpływa to na cenę, którą Ty zapłacisz. Nie zmienia to faktu, że przeznaczyłam masę czasu na research, żeby znaleźć te rzeczy, które faktycznie mi się podobają, które sama posiadam lub które sama mam na własnej liście zakupów.