Dawno temu jedynym rodzajem butelki, jaką karmiły dzieci nasze babcie i prababcie były butelki zrobione ze szkła. Z czasem zostały one wyparte przez butelki z tworzyw sztucznych, czyli plastikowe. Zakłady produkcyjne rozwijały się w najlepsze, kiedy pewnego dnia prawda wyszła na jaw.

Bezpieczny bisfenol A (BPA) wcale nie jest taki bezpieczny, a w kontakcie z ciepłym pokarmem, który ląduje w małym brzuszku staje się rakotwórczym, toksycznym związkiem chemicznym. Kiedyś przeczytałam, że w Kanadzie w ciągu jednego dnia ze sklepów zniknęły wszystkie plastikowe butelki, a media ostrzegały, żeby wyrzucić je do kosza na śmieci i zastąpić szklanymi przynajmniej do momentu, gdy sklepy zaopatrzą się w butelki zrobione z plastiku bez tego szkodliwego związku.

W naszym kraju niestety nadal nie ma zakazu wykorzystywania BPA w produkcji plastiku i tańsze butelki nadal go zawierają. Te lepsze zaś są teoretycznie bezpieczne, ale to właśnie szkło jest najbardziej naturalnym tworzywem, dlatego po latach wraca do łask i jest wybierany przez wielu rodziców. Ja dodatkowo cenię sobie szklane butelki za to, że łatwiej jest je utrzymać w czystości, Nie przejmują żadnych zapachów, nie zmieniają po czasie swojego koloru.

Szklane butelki mają jednak swoje minusy. Przede wszystkim dość łatwo można je zbić. Naprzeciw potrzebom rodziców wybierającym takie butelki powstała marka Silikonove Colorove. Produkuje ona silikonowe osłonki, które zabezpieczają szkło przed stłuczeniem oraz ułatwiają dziecku samodzielne trzymanie butelki (butelka nie ślizga się w rączkach).

DSC_6918 DSC_6919 DSC_6920

Osłonki są uniwersalne i pasują do wielu szklanych butelek dostępnych na rynku. Jeśli chcecie mieć pewność, że osłonka będzie dobra na waszą butelkę – możecie od razu kupić jedną w tym samym sklepie i  dostaniecie cały zestaw za jedną przesyłką. Ja zdecydowałam się na butelkę Avent, bo… spodobała mi się z wyglądu :) Jest ona dość pękata, ale osłonka ładnie się do niej dopasowała. Łatwo się ją nakłada.

Ninę karmiłam piersią do 12 miesiąca życia (z kawałkiem), a później sama się odstawiła. Od tamtej pory dostaje na kolację mleko z odrobiną kaszki. Mogłaby wprawdzie dostawać kaszkę z miseczki, ale mamy taką wieczorną rutynę, że mleko dostaje po kąpieli, a ja chcę uniknąć na tym etapie dnia dodatkowego brudzenia się, więc tak jest mi po prostu najłatwiej. Mała dostaje butlę, a ja mogę w tym czasie pomóc jej bratu założyć piżamkę, czy po prostu ogarnąć bałagan na podłodze. Po jedzeniu zawsze myjemy dzieciom ząbki i kładziemy ich spać.

Silikonove osłonki mają sprytne wycięcie na miarkę, dzięki czemu możemy dokładnie odmierzyć ilość mleka dla dziecka.

DSC_6935

DSC_6939 DSC_6943 DSC_6949 DSC_6956 DSC_6957

Butelka przeszła już testy zderzeniowe. Spadła na podłogę w kuchni oraz na panele. Jest cała. Z tą osłonką myślę, że nie łatwo byłoby ją stłuc. No, chyba że w złości wycelujesz z całej siły w męża i trafisz niecelnie w ścianę z płytek ceramicznych – to myślę, że mogłaby się stłuc. Próbować nie mam zamiaru ;) Z tej wysokości, na której nosi ją Nina myślę, że jest to niemożliwe.

Te osłonki to must-have, jeśli jesteście zwolennikami szklanych butelek, ale boicie się o ich stłuczenie. Ładne, żywe kolory do wyboru (cała gama TUTAJ, Nina ma Lady Pink), uroczy wzór stópek na każdej z nich i wycięcie na miarkę to niewątpliwe zalety tego produktu. Dodatkowym atutem sklepu silikonovecolorove.pl jest to, że można od razu wybrać sobie butelkę do kompletu (zobaczcie jeszcze te Lovi z Paryżem <3 )

UWAGA! Na hasło „WRONKI” dostaniecie tam teraz rabat w wysokości 15% na wszystko. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem to nie zwlekajcie, kod rabatowy będzie aktywny do 6 lipca 2016 do godziny 23:59 ;) Kod trzeba wpisać w odpowiednim polu podczas realizacji zamówienia.

DSC_6964

Recenzję silikonowych osłonek z ogromną przyjemnością przygotowałam na prośbę sklepu silikonovecolorove.pl.