Na ten sezon letni miałam przygotowanych kilka opcji strojów do kąpieli dla Wronka. Lato trwa w najlepsze, więc dzisiaj małe podsumowanie tego, co się u nas sprawdziło najlepiej.

Nie jestem zwolenniczką puszczania dzieci na publicznym kąpielisku na golasa, nawet jeśli jest to niemowlę lub bardzo małe dziecko. Pomijając fakt ryzyka obecności pedofila w takim miejscu, pozostaje jeszcze kwestia tego, czy dziecko potrafi kontrolować swoje potrzeby fizjologiczne. Wronek nie potrafi. A do naszego baseniku zdarzyło mu się już narobić. Tak więc na dupce musi być coś, co będzie chroniło przed taką niespodzianką.

Najbardziej sprawdziły się takie kąpielówki z gumkami. Trzymają one ewentualną zawartość w środku jak pieluszka. Dodatkowo mają też warstwę ceratki. Upolowane w SH już dawno temu.

DSC_2593

Poniżej są podobne gatki, ale mają rzepy. Wygodniej się je zakłada, ale dziecko też szybko to odkryje i ani się obejrzysz, a rzepy będą odpięte. Z tego powodu po prostu ich nie używamy.

DSC_2598

A jeśli nie uda wam się znaleźć nigdzie takich specjalnych kąpielówek dla pieluszkowych dzieci, to zawsze można skorzystać z pieluszek jednorazowych do kąpieli.

DSC_2596

Tego stroju dotąd nie używaliśmy, więc dzisiaj go przetestowaliśmy. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli spędzamy nad wodą dłuższy czas i chcemy dziecko uchronić od nadmiernej ekspozycji na słońce. Wydaje mi się jednak, że jest to dość ciepły kostium, więc idealnie by się sprawdził nad naszym zimnym morzem ;) Dodatkowo można założyć jednorazową pieluszkę do kąpieli, jako lepszą ochronę przed „dwójką”.

DSC_2604

Ewentualnie jako ochronę przed słońcem można też zastosować taki wynalazek od Infante – naplecki.

naplecki (1)

Do kompletu idealnie pasują nasze clogsy z Next, znalezione na Allegro, ledwie używane. Klapki tego rodzaju nie są najlepszym rodzajem obuwia dla takiego malucha, ale sprawdzają się w ogródku przy okazji kąpieli lub gdy jedziemy na basen. I nie muszę się obawiać, że się zniszczą, gdy Wronek z rozpędu wejdzie w nich do wody.

DSC_2643

DSC_2648 DSC_2633 DSC_2619 DSC_2622 DSC_2651

A w czym wasze dzieci się kąpią nad wodą?