Dzisiaj chcę Wam pokazać bardziej tradycyjną i klasyczną aranżację stołu świątecznego z kilkoma nowoczesnymi niuansami. Wnętrze tego domu, ta zastawa i ten stół zawsze będą mi się kojarzyć z moimi, rodzinnymi Świętami. To właśnie w tym domu spędziłam połowę Wigilii mojego życia i jest dla mnie prawie jak mój drugi dom. Zapraszam Was do domu mojej cioci, Doroty.

Agnieszka: Ciociu, masz piękny dom urządzony dość charakterystycznie. Skąd wzięło się Twoje zamiłowanie do antyków i tych wszystkich wykończeń w starodawnym stylu?

Dorota: Chyba mam taką duszę, że lubię tego typu rzeczy. A „po drodze” w trakcie budowy domu rodziły się wspaniałe pomysły. Poza tym ponad 10 lat mieszkałam w Anglii to też tutaj widać tego ślady.

dsc_3303

A: Pamiętasz może skąd pochodzą meble, które widać na zdjęciach?

D: Meble, te antyczne dostałam w spadku. Są z Anglii. A resztę kupiłam w Polsce. Meblościanka, szafy wbudowane i ława, łącznie ze stołem, który widać na zdjęciach, robione były na zamówienie.

dsc_3346

A: Podłoga w prawie całym domu pokryta jest wykładziną. Dlaczego zdecydowałaś się na taki krok i skąd wzięła się ta konkretna wykładzina?

D: Wykładzina jest rzeczywiście w prawie całym domu, prócz kuchni. Nawet są w łazienkach. Znowu jest to pomysł przywieziony z Anglii, jak i same wykładziny, gdyż na początku lat 90-tych w Polsce jeszcze nie było wykładzin wysokiej jakości.

dsc_3313

A: Czy z wyborem zastawy stołowej wiąże się jakaś konkretna historia?

D: Zastawę stołową też nabyłam w podobnym czasie, gdy urodziłam córkę i przyszedł czas uroczystości rodzinnych, gdyż nie chciałam serwować posiłków na mieszanych talerzach.

dsc_3335

A: Który element wykończenia domu lub wystroju jest Twoim ulubionym i dlaczego?

D: Najbardziej lubię kominek. On ma autentycznie duszę i jest wiernym towarzyszem uroczystości, szczególnie Wigilii Bożego Narodzenia, gdy spędzamy ten wspaniały dzień w licznym gronie z rodziną. A od niego zaczęła się przygoda z dekoracjami sztukatorskimi, które też bardzo lubię.

Dziękuję Ci ciociu za rozmowę i umożliwienie mi pokazania swojego pięknego stołu świątecznego moim czytelnikom :)

dsc_3327 dsc_3331 dsc_3336 dsc_3323 dsc_3310

Większość elementów wystroju jest już nie odszukania, więc linkuję tylko do świeczników (H&M Home) i lampek (Cottonove Love).

Więcej elementów wystroju wnętrza domu mojej cioci możecie zobaczyć na zeszłorocznych zdjęciach i filmiku z kampanii z Chicco oraz kawałek kuchni we wpisie z brownie i kawką po mojemu.

dsc_3357

Niedługo będziemy się rozliczać z PITów. Przy tej okazji chciałabym Wam dać pomysł na to, co można zrobić ze swoim 1%. Ciocia ze względu na swój stan zdrowia nie jest już tak zamożna jak kiedyś. Żeby dłużej utrzymać tę sprawność, którą ma powinna poddawać się regularnej rehabilitacji, a ta jest kosztowna. Podobnie jak sprzęty, które ułatwiają jej życie na co dzień. Żeby oddać 1% podatku na moją ciocię trzeba jedynie uzupełnić odpowiednie pola w zeznaniu podatkowym:

nr KRS Fundacji na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane: 0000 33 88 78

w polu „cel szczegółowy” trzeba wpisać: Dorota Błaszkowska

Wszystkim zainteresowanym, w imieniu cioci, bardzo dziękuję <3

dsc_3347