Co jakiś czas pytacie mnie o tapetę w pokoju Wronka (a w zasadzie we wspólnym pokoju dzieci). Dzisiaj będzie małe przypomnienie wraz z inspiracjami od tego samego producenta.

Do pokoju dzieci wybrałam motyw o nazwie „Zaciszne miasteczko„. Zależało mi, żeby pokój był odpowiedni dla dzieci obu płci, bo nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, kto zamieszkuje mój brzuszek. Nawet, gdyby urodził się drugi chłopiec, to motyw domków jak najbardziej by pasował. Miałam jednak wizję dodatków w kolorze mięty i aqua. Okazało się, że nie ma najmniejszego problemu ze zmianą kolorystyki, bo tapeta zostanie i tak wydrukowana specjalnie dla mnie i pod wymiary mojej ściany.

zaciszne_miasteczko

U nas wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej. Zdjęcia z procesu tapetowania możecie obejrzeć TUTAJ.

Ikea kallax dollhouse

Inne dziecięce wzory, jakie znajdziecie na stronie sklepu to np. „Norka liska Florka„:

lisek

 

Do chłopięcego pokoju „Hi boy„:

hi boy

Tapeta do pokoju dziewczynki „Hi Girl„:

hi girl

Coś bardziej neutralnego. Świetnie pasuje do pokoju niemowlęcego, „Błękitne marzenia„:

paski

I jeszcze motyw marinistyczny – często rodzice decydują się na takie wzory w pokoju chłopca, i nie tylko. „Marinare„:

marine

Jak widzicie na zdjęciach, do tapety można dobrać różne akcesoria, żeby wystrój całego pokoju był ze sobą spójny. Na stronie Lotari.pl można znaleźć naklejki na meble, poduszki, lampki, rolety na okna, obrazki w ramkach. Oczywiście nie przesadzałabym z jednym i tym samym motywem, ale na pewno wykorzystany ze smakiem będzie robił wrażenie.

Najfajniejsze w Lotari, oprócz możliwości dopasowania kolorystyki, jest też opcja zamówienia tapety w dowolnym wzorze znalezionym w bazie fotolia.com. Poniżej pokazuję przykładowe grafiki, które sama z chęcią wykorzystałabym w swoim domu:

fotolia na blog

Cudne, prawda?

___

Wpis powstał we współpracy z Lotari