Trochę to trwało, ale się udało. Tapetę mamy już położoną i jestem bardzo zadowolona z efektu.

Tapeta w domki od Lotari idealnie wpisuje się w mój zamysł i wizję pokoju Wronka. Są domki, jest mięta i aqua, jest jasno. Pierwotna wersja tapety z serii „Zaciszne miasteczko” ma inną kolorystykę, ale z tą firmą można się dogadać i dopasować niektóre produkty do własnych potrzeb.

Początkowo planowałam położenie tapety na całej ścianie, ale niestety, z naszej winy pierwszy kawałek poszedł na straty i trzeba było myśleć kreatywnie. Zdecydowałam się na położenie tapety z odstępem pomiędzy dwoma pasmami. Lukę częściowo zapełnił regał na zabawki, ale to pokażę później. Jak panowie skończyli pracę to zastanawiałam się, czy to była dobra decyzja z tą luką, ale jak już postawiłam w tym miejscu regał – biała przestrzeń nabrała znaczenia.

Tapetę nakłada się dość łatwo (przynajmniej tak się wydawało mi, która patrzyła na to z boku :D ), a efekt robi wrażenie. Jeden z panów śmiał się, że po co taka tapeta, lepiej dać dziecku kredkę i niech namaluje takie domki. No ale wiadomo, tu chodzi o niekonwencjonalny dizajn.

Tapeta jest samoprzylepna, wystarczy posmarować ją wodą, odczekać ok. 15 sekund i można przyklejać ją do ściany.

DSC_4662 DSC_4667 DSC_4673

Gdzieniegdzie trzeba pozbyć się tworzących się pod powierzchnią tapety bąbli powietrza….

DSC_4677

… i w razie potrzeby zwilżyć dodatkowo brzegi, by móc je precyzyjnie przykleić.

DSC_4683

Z drugim pasmem robimy to samo i efekt mamy taki, voila:

DSC_4703 DSC_4701 DSC_4707 DSC_4698 DSC_4695

Pokój nabrał charakteru, a najbardziej zadowolony był Wronek. Co chwilę podchodzi do domków i pokazuje na nie paluszkiem. Ciekawe, ile czasu nie minie zanim nie weźmie tych kredek i nie zechce domalować brakujących domków?

* * *

Na stronie Lotari.pl znajdziecie też inne projekty, a oprócz tapet są tam też rolety, lampki, naklejki na meble, obrazki, poduszki itd. Jeśli jesteście w trakcie planowania wystroju wnętrza dziecięcego pokoju, zajrzyjcie koniecznie do STREFY MALUCHA.

Slodka_kraina_Lotari Zaciszne_miasteczko_Lotari Blekitne_Marzenia_Lotari_roleta_abazur_easy_dot_www.e-lotari.pl