Kiedyś pewna mama dała mi radę na to, jak wydłużyć drzemki swojego dziecka. Pomysł banalny, ale za to jaki skuteczny! Wystarczy w łóżeczku blisko buzi dziecka zostawić swoją bluzkę. Genialnie, prawda? No to teraz poznajcie rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba pozbywać się za każdym razem swojej odzieży, a dziecko ma możliwość zaprzyjaźnić się z tym kawałkiem materiału pachnącego mamą.

Tym rozwiązaniem jest przytulanka Cuski. Cuski to ludzik z kawałka materiału z piłeczką niby tenisową zamiast głowy. Genialny w swojej prostocie. Materiał, z którego jest zrobiony chłonie zapach mamy. Zanim więc dziecko go dostanie,  Cuski musi się najpierw kilka razy przespać z mamą ;)  Następnie włożony do łóżeczka daje dziecku poczucie, że mama jest gdzieś blisko, co może skutkować dłuższym i spokojniejszym snem.

To, co jest najważniejsze w tym wszystkim, to normy bezpieczeństwa, które spełnia. Z niemowlętami jest przecież taka zasada, że w łóżeczku nie powinno być w zasadzie nic. Nawet kocyk zaleca się wymienić na otulacz czy śpiworek, bo nie ma ryzyka, że dziecko się nim nakryje. Przytulanka Cuski zaś jest tak zaprojektowana, że jego główka spada z buzi dziecka. Dodatkowo nie ma żadnych nadruków, ani części, które mogą odpaść. Jest to jedyna zabawka dozwolona na oddziałach wcześniaków w Wielkiej Brytanii.

DSC_7010 DSC_7009

Przytulanki są uszyte z najwyższej jakości tkanin. Do wyboru mamy Cuski Original bawełniane lub Cuski-boo bambusowe. Są lekko rozciągliwe i naprawdę miłe w dotyku.

DSC_6986 DSC_6987DSC_7018 DSC_7015 DSC_7031

Nina póki co śpi jeszcze w otulaczu, ale po trzecim miesiącu chcę stopniowo ją z niego uwalniać. Wtedy będzie mogła się przytulić do swojego Cuski i wykorzystać w pełni jego właściwości.
DSC_6959 DSC_6975 DSC_6978

Ja przyznaję, że z Cuski się bardzo polubiliśmy i mam nadzieję, że Nina również się z nim zaprzyjaźni, ale to się dopiero w niedalekiej przyszłości okaże :)

DSC_6982 DSC_6981

Cuski to nie tylko przytulanki, ale również bambusowe otulacze i pieluszki w pięknych, żywych kolorach. Wszystko to znajdziecie w sklepie, o TUTAJ.