Zacznijmy od tego, czy dziecko potrzebuje oddzielnych ubrań do przedszkola i oddzielnych do domu czy na weekendy. Jedni twierdzą, że tak, inni nie robią takiego podziału. Ja nie będę organizowała oddzielnej szuflady na ten cel, ale jeśli chodzi o spodnie to zaopatrzyliśmy się w kilka dodatkowych par.

Dziecko w przedszkolu szybciej zużywa spodnie. Większość czasu dzieci bawią się na podłodze – czy to podczas swobodnej zabawy, czy też zajęć z grupą. Sporo czasu spędzają też na świeżym powietrzu, gdzie obowiązkowo muszą zaliczyć zająca lub dwa. To, że dziury będą się pojawiać to jest prawie pewne.

Teraz jak w szufladzie zabraknie dresowych spodni, sięgam po jeansy. A do przedszkola muszę mieć dwie pary dresów zawsze w pogotowiu. Jedne na tyłek, drugie w razie wpadki do plecaka. Oczywiście jak Wronek będzie miał 5 lat to i w jeansach do przedszkola zdarzy mu się pójść, ale teraz bardzo ważne jest wdrażanie do samodzielności. Nauczyciele kładą na to nacisk u trzylatków, a ja nie mam zamiaru tego procesu nikomu utrudniać. Dziecko ma samodzielnie korzystać z łazienki, samodzielnie ubierać się do wyjścia, a dresy mają elastyczną gumkę i łatwiej jest je ubierać. Poza tym są bardziej elastyczne i wygodne do swobodnej zabawy. Dlatego zaopatrzyliśmy się w kilka dodatkowych par, a jak przedszkole się zacznie, to się okaże, czy będzie to wystarczająca liczba.

Koszulek i topów zresztą też dobrze jest mieć o kilka więcej. Dziecko potrafi się przy tym wdrażaniu do samodzielności nieźle upaćkać, szczególnie podczas posiłków. Pani nie zdąży wytrzeć (albo przypomnieć o wytarciu) każdemu maluszkowi buzi i rękaw pójdzie w ruch. Jest prawie pewne, że zaraz po powrocie z przedszkola będzie zmiana koszulki na czystą. Ale dzisiaj chcę się skupić na spodniach.

Dla chłopców proponuję klasyczne dresy, sieciówkowe. Ale i takich z Lidla się nie wstydzę, bo do takich celów sprawdzają się świetnie. Wybór jest ogromny i rozpiętość cen taka, że każdy znajdzie coś na swoją kieszeń. Kilka moich propozycji znajdziecie na zestawieniu poniżej.

Bez nazwy-2

1. H&M 2. Zara 3. H&M 4. H&M 5. H&M 6. Zara 7. Zara

Dziewczynki chyba najwygodniej ubierać w tuniki/sukienki plus legginsy. Później jak zrobi się zimniej, to w drogę do przedszkola na legginsy nałoży się cieplejsze spodnie, które łatwo na miejscu zdjąć. Rajstopy to jednak ciągle trzeba poprawiać i trzylatki często biegają pod koniec dnia w przedszkolu z krokiem w kolanach. Zestawy dres plus top też oczywiście będą wygodne.

Mały przeglądzik po sieciówkach:

Bez nazwy-1

1. Reserved 2. H&M 3. H&M 4. Reserved 5. Zara 6. Reserved 7. Zara 8. Reserved 9. H&M 10. Zara 11. Zara

A Wy w jakich sklepach zaopatrujecie się w tego typu ubranka?