Rodzice często zastanawiają się jak ubrać swoje niemowlę, gdy jadą gdzieś zimą z dzieckiem samochodem. Z jednej strony nie chcą, żeby dziecko zmarzło w drodze do auta, a z drugiej strony nie chcą, by się w ciepłym samochodzie zgrzało. A ja mam sposób – nie ubieram wcale. Po prostu zapinam Ninę w śpiworek mini bunker marki Lodger.

Na początku zastanawiałam się, czy ten śpiwór faktycznie jest mi potrzebny? Czy nie jest na to za późno? 2 tygodnie użytkowania utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest to najwygodniejsze rozwiązanie, z jakim się do tej pory spotkałam, a tak naprawdę cały sezon jeszcze przed nami.

DSC_3422

Teraz praktycznie nie muszę ubierać Niny, gdy gdzieś jedziemy. Jak jest chłodniej to wystarczy kaptur lub czapka i sweterek. Śpiworek mam cały czas w foteliku, wkładam do niego Ninę tak jak zawsze, zapinam mini bunker, czapka na głowę i wychodzimy. Gdy samochód już się nagrzeje, śpiworek można rozpiąć na całej długości i całkowicie odkryć.

DSC_3817

Zapiąć śpiwór można albo na rzepy – wtedy rączki są przykryte w całości i raczej nie ma możliwości, by dziecko je uwolniło (chyba, że wykazuje takie zdolności ;). Albo na zamek do końca – wtedy rączki są wolne i dziecko może bawić się zabawką albo coś wcinać. Pierwsza opcja jest świetna na mrozy. Nie ma opcji, żeby dziecko zmarzło.

DSC_3831 (2)

Nad głową dziecka można uformować kapturek na sznurek (jak na zdjęciu poniżej), luźniejszy kaptur na rzepy w szpic lub rozłożyć luźno na foteliku.

DSC_3835

Długie otwory na pasy sprawiają, że śpiworek pasuje do większości (jeśli nie do wszystkich) fotelików niemowlęcych. Można go z powodzeniem używać również na siedzisku spacerówki.

DSC_3820

Wielkość śpiworka pozwala na używanie go do około roczku. U nas idealnie się składa – poużywamy do marca, a później Nina i tak przesiądzie się do innego fotelika i mam nadzieję, że sama będzie już dreptała na nóżkach do samochodu.

Cena idzie tutaj w parze z jakością i moim zdaniem jest dość typowa, jak na takie śpiworki, a przed kolejną zimą można z powodzeniem go odsprzedać lub oddać komuś bliskiemu, więc się opłaca.

Śpiwór Lodger Mini Bunker znajdziecie Tutaj

Inne kolory do wyboru Tu