Lubicie styl skandynawski? Kojarzy mi się on z minimalizmem, przestrzenią, bielą, świecami, drewnem i dekoracjami zainspirowanymi tamtejszą przyrodą. W mieszkaniu nie mam tak zagospodarowanego wnętrza, jednak nawet w takim zwykłym pokoju ładnie będą wyglądały skandynawskie dekoracje kupione lub zrobione własnoręcznie właśnie z okazji nadchodzących Świąt.

DSC_4042

(śnieżynki zakupione w TKMaxxie, mają sznureczki do powieszenia)

Ponieważ to będą nasze pierwsze Święta jako rodzina z dzieckiem, to chcę by były wyjątkowe. Chcę, by czuć można było tę wyjątkową atmosferę w powietrzu. Wiem, że to jest początek czegoś nowego i na pewno co roku nasza kolekcja świątecznych dekoracji i rodzinnych tradycji będzie się wzbogacała.

Oto garść inspiracji dla was i dla mnie.

 

mittlivplandetźródło

Z potrzeby pięknaŹródło

Scandinavian-Decorating-Ideas-for-Christmas-2012_12

Scandinavian-Decorating-Ideas-for-Christmas-2012_28Źródło

Mam ambitny plan skonstruowania takiej choinki z gałązek jak ta na ostatnim zdjęciu. Zawisną na niej wspomniane wcześniej śnieżynki, lampki dające takie światło jak na przedostatnim zdjęciu i kilka innych dekoracji świątecznych, których będę poszukiwać w sklepach. O efektach dam znać później. Czy ktoś może wie, z jakiego drzewa najlepiej będą się nadawały gałązki do takiej konstrukcji?

A jak wam idą przygotowania świąteczne?