Cieszę się, że mam bloga. Gdyby nie blog nie miałabym wielu pamiątkowych zdjęć Wronka, pewnie nie zrobiłabym też wielu ciekawych rzeczy, a to pudełko z pamiątkami z okresu niemowlęcego i wczesnodziecięcego pewnie leżałoby w stanie surowym aż do osiemnastki…

Trzymacie pamiątki z tego wczesnego okresu dzieciństwa swoich dzieci?

Moja mama do dzisiaj ma nasze rysunki i opaski na nadgarstki ze szpitala. Postanowiłam pójść w jej ślady i o krok dalej. Pudełko pamiątkowe jest już prawie pełne, a rysunki i kolejne pamiątki pewnie doczekają się innego miejsca.

A oto, co trzymam w moim pudełku po małym Wroniątku:

Dzienniczek ciąży i dzienniczek dziecka. W tym pierwszym notowałam wszystko. W tym drugim jedynie pory karmienia, na początku.

DSC_1661

Pierwsze buciki i pierwsza czapeczka. Takie malutkie…

DSC_1660

Pamiątki ze szpitala: karta dziecka, strzykawka, którą się wspomagałam podczas karmienia (z glukozą) i opaska na nadgarstek (różowa O.o )

DSC_1659

Kartki z okazji narodzin i na pierwsze urodziny.

DSC_1653

Skrzydełka Wronka, które wykorzystałam podczas sesji noworodkowej:

DSC_1667

Poza tym kosmyk włosów z pierwszego strzyżenia, obrazek z odciskiem małych stópek i… pozytywne testy ciążowe.

DSC_1672

Wykorzystałam pudełko po zakupach internetowych w Zarze. Chciałam jednak, żeby pudełko się czymś wyróżniało i jak kiedyś dołączy do nas drugie Wroniątko, to będzie okleję drugie pudełko w innych kolorach.

Wronka pudełko jest w niebieskich odcieniach. Użyłam kleju na gorąco, ale chyba bardziej się nadaje zwykły, papierniczy. Jeszcze tylko podpisać imieniem i voila! Nie pomylę go już z niczym innym.

DSC_1649 DSC_1668

A wy jakie przedmioty zachowałyście na pamiątkę?