Stało się. Odzyskaliśmy naszą sypialnię już na 100%. Ostatnie meble dzieci przenieśliśmy do ich pokoju, a w tym miejscu stanęło moje biurko. Jestem bardzo zadowolona z tej metamorfozy. W końcu mamy białe ściany w sypialni (poza jedną, ciemnofioletową, która nadal mi się podoba) i zasłony, na które do tej pory brakowało weny.

Kącikiem do przewijania byłam zachwycona ponad 3 lata temu, gdy go urządziłam. W tym czasie mój gust się zmienił, kącik opatrzył, a różne jego elementy nadgryzł ząb czasu i przyszła pora na zmianę.

Przed metamorfozą kącik wyglądał tak:

DSC_6986 DSC_6982

Żeby efekt był pełny trzeba było lekko wyrównać ścianę, uzupełnić ubytki i pomalować ją. Tutaj oczywiście ukłony należą się mojemu mężowi, choć i ja miałam tu ręce pełne roboty. Później wiertarka poszła w ruch – to już robiłam sama – i na ścianie znalazła swoje miejsce półka na zdjęcia z IKEI oraz plakat, który czekał już na swoje zaszczytne miejsce od kilku miesięcy. Zaprojektowała go dla mnie i doradziła, gdzie go powiesić zdolna NUNU BABA. Poza tym jeden wieczór poświęciłam na zasłony, które trzeba było skrócić i wyprasować. Zasłony również są z IKEI – takie.

Kiedy te elementy były gotowe, na zaszczytnym miejscu stanęło biurko Minko (podejrzeć je można na stronie minko.co) wraz z kontenerem, z którym stanowią praktyczny zestaw do pracy (kontener – klik). Meble Minko, to już przeciwieństwo do IKEI – nie masówka, a ręcznie robione w Polsce meble autorskich projektów. Meble przysyłane są na palecie i co jest najcudowniejsze – nie trzeba ich w całości składać. Jedynie nogi biurka trzeba z tego zestawu złożyć. Prowadnice od szuflad, fronty – to wszystko jest gotowe do użytkowania i dopracowane w najmniejszym szczególe. Poza tym mnogość kolorów, spośród których można wybierać też na plus. A cena? Niektórzy uważają, że wysoka, ale patrząc na ręcznie robione meble importowane z zagranicy, to jest i tak korzystna cena. Idąca w parze z niebanalnym wzornictwem.

Dobra, przejdźmy do zdjęć i same oceńcie jak kącik prezentuje się po metamorfozie:

DSC_8414 DSC_8360 DSC_8361DSC_8423 DSC_8343 DSC_8352 DSC_8368 DSC_8421 DSC_8415 DSC_8392 DSC_8420

Niestety nie wyszły mi plany z krzesłem – miało być tapicerowane krzesło z lat 60. odnowione i obite wrzosową tkaniną. Krzesło okazało się być w kiepskim stanie i plany się nie udały. Szukam jeszcze czegoś, co stanie tam na stałe, bo zimny plastik nie do końca mi odpowiada. Obrotowe krzesło z podłokietnikami też nie spełnia moich oczekiwań. Jeszcze się rozglądam.

Wszystkie meble Minko można obejrzeć TUTAJ.

Dywanik KappAhl.

Lampka, półka, ramka na plakat, krzesło, organizer – IKEA

Plakat Nunu Baba

Filiżanka i wazon – Bonami.pl

Gadżety papiernicze – FamilyPortraits.pl