W naszym kraju mało popularne jest dawanie sobie prezentów z okazji narodzin dziecka. Myślę jednak, że warto to zmienić i chcę wam podsunąć kilka pomysłów na podarunek, który można kupić/zrobić dla kogoś bliskiego na tę wyjątkową okazję. Niech tylko moi bliscy nie myślą, że czegoś oczekuję! Po prostu sytuacja, w której się obecnie znajduję daje mi szansę do ocenienia z czego ucieszyłam/ucieszyłabym się najbardziej.

prezent na narodziny

1. Jeśli idziesz w odwiedziny do domu, w którym jest noworodek – nie zapomnij zabrać kartki z gratulacjami. Jeśli mama dziecka jest sentymentalna, zostawi ją sobie na pamiątkę i na zawsze pozostawisz po sobie ślad. Poza tym będzie jej bardzo miło :)

2. Coś słodkiego – być może mama ma za dużo na głowie i będzie jej głupio, że nie ma nawet co postawić do herbaty. Wyręcz ją w tym i przynieś coś dobrego.

3. Kosmetyki dla mamy – prawdopodobnie cała wyprawka noworodka jest już skompletowana, przez ostatnie miesiące wydatki były głównie skoncentrowane na dziecku. Mama na pewno się ucieszy, jeśli dostanie coś dla siebie. Kosmetyczna od Osmoza Care z kosmetykami do pięlęgnacji dłoni i aplikatorami do demakijażu oczu to gustowny i przydatny prezent. W środku znajdziecie między innymi mój ulubiony krem antybakteryjny do rąk – przy dziecku bardzo się przyda jako dodatkowa ochrona dziecka przed zarazkami.

4. Pudełko-niespodzianka Bon Bon Baby – jeśli nie masz kompletnie pomysłu na prezent, Bon Bon Baby wymyśli go za ciebie. Będzie niespodzianka zarówno dla mamy jak i dla obdarowującego.

5. Kwiaty – ucieszą każdą mamę, no chyba, że ma alergię. Nawet jeden skromny kwiatek spowoduje, że mama poczuje się wyjątkowo. To w końcu ona przechodziła trud narodzin.

6. Obiad – poważnie! Ugotuj obiad dla całej rodziny, w której jest noworodek. I po prostu ten obiad im przynieś. A najlepiej wcześniej uprzedź mamę, że nie musi dziś gotować. A jeśli zostaniesz dłużej, to jeszcze możesz pozmywać – pełen pakiet usług. Ja bym nie pogardziła :)

7. Kocyki przy noworodku, szczególnie zimą, to konieczność. Kocyk tkany od Vuga.pl jest zapakowany w piękne pudełko, idealne na prezent.

8. I druga propozycja kocyka – ciepły kocyk od Pink No More z pięknym wzorem w trójkąty. Uniwersalny płciowo.

A jeśli masz więcej gotówki na taką okoliczność, dorzuć kartę podarunkową do sklepu z akcesoriami dziecięcymi lub po prostu włóż pieniądze do koperty. To zawsze się przyda i rodzice dziecka będą ci wdzięczni.

Na koniec doszłam do wniosku, że moje typy są bardzo egoistyczne. Wszystko dla mamy lub dziecka (no, poza obiadem). Może macie swoje propozycje, jak podkreślić rolę taty obdarowując i jego?