Zrobiłam zdjęcia pomieszczenia, który stanie się niedługo pokojem Wronka. To będzie jak przeobrażenie się Kopciuszka w księżniczkę…

Jak widać, pokój ten na razie nie nadaje się do zamieszkania przez dziecko. Musimy włożyć w niego dużo pracy, żeby ładnie się prezentował i żeby Wronkowi było w nim miło.

Stare budownictwo, zimna podłoga, jeden kontakt na cały pokój, wszechobecne rury i brzydki kaloryfer. Idealnie byłoby wszystkie te rury usunąć i wymienić na nowe wraz z kaloryferem, ale to niestety nie jest możliwe. Postaram się jednak je jakoś zakamuflować i odwrócić od nich uwagę.

1. W pokoju mamy 4 ściany (wow – serio?). Pierwsza to ściana z oknem, która znajduje się po lewej stronie od wejścia.

DSC_1674

Ściana z oknem będzie pomalowana na biało. W oknie umieszczone zostaną czarne rolety. Całość wraz z kaloryferem będzie lekko przysłonięta delikatnymi firankami. Po prawej stronie od okna przymocowane będą trzy półki na książki, a pod nimi postawię wózek „dla lalek”, który będzie spełniał funkcję skrzyni do przechowywania książek. Nad półkami zawisną Cotton ballsy od Cottonove Love.

2. Druga ściana to ściana na przeciw wejścia do pokoju (po prawej od okna).

DSC_1675

Na tej ścianie będzie położona tapeta w domki od Lotari. Taka, jaką pokazywałam w TYM wpisie z inspiracjami. Ponadto znajdzie się na niej też miejsce na regał na zabawki.

3. Trzecia ściana (idziemy w prawo, jak wskazówki zegara) to ściana z tajemnym przejściem do sypialni rodziców. Przejście jest tajemne, bo na razie jest zastawione z drugiej strony. Ze względów logistycznych i dla ułatwienia nam komunikacji z Wronkiem póki jest mały, przejście będzie reaktywowane.

DSC_1687

Ta ściana będzie pomalowana na biało. Część na lewo od drzwi będzie zajmowała duża szafa. Po prawej stronie w przyszłości prawdopodobnie stanie komoda Wronka. Póki co zostanie ona w naszej sypialni wraz z przewijakiem, jako, że mamy tam urządzony cały kącik do przewijania i ubierania i nie przeszkadza nam on w niczym. Na razie.

4. Czwarta ściana to ta znajdująca się na prawo od wejścia do pokoju.

DSC_1688

Również będzie biała i będzie stało w tym miejscu łóżeczko, a nad łóżeczkiem zawisną obrazki od Kolorowanki.

Ponadto podłoga zostanie wyizolowana i wyłożona panelami. Na samym środku położymy dywan. Znalazłam już taki idealny. Listwy przypodłogowe oczywiście wymienimy na pasujące do paneli. No i drzwi – te będą wyszlifowane i pomalowane matową farbą, a klamki wymienione na nowe.

To tyle, jeśli chodzi o moją wizję. Zobaczymy jak pokój będzie wyglądać po jej zrealizowaniu. Będę wam pokazywać kolejne etapy przemiany kopciuszkowego pokoiku.