Dzisiaj mam dla was propozycję zabawy manualnej DIY z dzieckiem, która nie będzie wymagała dużego nakładu finansowego ani wielkich przygotowań i nawet sprzątania nie ma za dużo. Na dodatek całą pracę wykonuje dziecko, a ty możesz w tym czasie wypić kawkę.

Co potrzebujemy?

  • ciemną kartkę papieru A4 (granatowa lub czarna)
  • naklejki świecące w ciemności – ja kupiłam gwiazdki, planety i księżyc w Biedronce, 2,50 zł za arkusz (jeszcze są!)
  • opcjonalnie ramka A4, jeśli chcemy plakat powiesić później na ścianie (ewentualnie można przykleić na taśmę washitape)

DSC_0363

Jak widzicie wiele nie potrzeba. Gwarantuję dobrą zabawę na co najmniej kilkanaście minut, ładny efekt końcowy (niezależnie od zdolności dziecka), satysfakcję dziecka i rodzica, wypitą kawę (na ciepło) oraz zajęcie dla młodszego rodzeństwa (obserwacja). Dodatkowo nasz maluch ćwiczy paluszki, uczy się odklejać naklejki z arkusza, decyduje o rozmieszczeniu obiektów na kartce i trzyma się ustalonego obszaru pracy twórczej, raczej.

Naklejki to ogólnie świetna zabawa dla dzieci, tylko trzeba pamiętać od początku nauczyć je trzymania się określonej płaszczyzny, gdzie dozwolone jest ich przyklejanie. W przeciwnym razie nasze ściany i meble szybko zostaną zapełnione różnymi kolorowymi „ozdobami” ;)

DSC_0365 DSC_0377 DSC_0384 DSC_0390 DSC_0396

Tak wygląda efekt końcowy. Zdolny ten mój Wronek, no nie?

DSC_0399

Skarpetki dzieci to podkolanówki KimonoKid. Nowa marka na polskim rynku. Skarpetki są zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce i mają unikalne, nietuzinkowe wzory. Uwielbiam takie nowinki :) Po więcej kolorów zajrzyjcie TUTAJ.

Biureczko pokazywałam w TYM wpisie, jest na nie teraz promocja!