Nasz początek drogi od piersi do szklanki. Żeby gładko ją przejść zdecydowaliśmy się na zapoznanie Wronka z kubkiem niekapkiem z miękkim ustnikiem i uchwytami. Dzięki uprzejmości Krainy ECO zabawek testujemy stylowy kubek marki UMEE:

bumbo seat 7 months

Mój plan na swobodne nauczenie Wronka picia ze szklanki wygląda następująco:

1. Pierś :)

2. Butelka (obecnie dostaje w niej kaszkę na noc oraz wodę w ciągu dnia)

3. Kubek niekapek z miękkim ustnikiem i uchwytami

4. Kubek niekapek z twardym ustnikiem i uchwytami

5. Kubek niekapek z twardym ustnikiem bez uchwytów lub bidon

6. Kubek z ustnikiem (ale nie niekapek)

7. Kubek plastikowy

8. Szklanka

Oczywiście niewykluczone, że któryś z tych kroków pominiemy. A kiedy zakończy się ta podróż? Mam nadzieję, że 2-letni Wronek będzie już potrafił pić ze szklanki. Pewnie nie obejdzie się wtedy jeszcze bez „rozlanego mleka” czy zbitego szkła, ale najważniejsze, żeby się usamodzielniał.

Na zdjęciach widzicie pierwszy kontakt Wronka z tym kubkiem i jak widać, całkiem nieźle sobie poradził. Myślę, że jest to zasługa miękkiego ustnika, który jest najbardziej zbliżony wyglądem i sposobem ssania do butelki, ale jednak nie jest to stricte smoczek. Żeby zachęcić małego do picia, podałam mu herbatkę. Teraz, jak już sobie coraz lepiej radzi z piciem, będę nalewała mu wody. Chcę, żeby Wronek miał nawyk picia wody, a nie przyzwyczajał się do słodzonych napojów.

Fajne jest to, że do kubka można dokupić taki sam, ale twardy ustnik. Kiedy dziecko jest już zapoznane z kształtem ustnika, to będzie mu łatwiej załapać ten inny sposób ssania. Sklep oferuje także taki kubek z osłonką termoizolacyjną, więc możliwości jest wiele.

DSC_5796 DSC_5805 bumbo polska DSC_5810 kubek niekapek umeekubeczek niekapek

A jak wasze dzieci radzą sobie z kubeczkami?