Przyszedł czas na zmiany na moim blogu. Stary szablon był prosty, darmowy, mało funkcjonalny, często spotykałam ten sam na innych blogach, więc postanowiłam dodać nieco nowoczesności na mojej stronie. Przyznaję, że czasochłonne jest dostosowywanie go do moich wpisów, zdjęć, każdemu wpisowi muszę ustawić ikonę, w niektórych muszę zmieniać rozmiar zdjęć, bo są zniekształcone… Ale suma sumarum, myślę, że warto było!

Wiem, że trochę czasu minie, zanim się do niego przyzwyczaimy i przywykniemy do nowych funkcji. Żeby wam to ułatwić, przedstawiam kilka zmian i nowości.

1. Strona główna:

 

nowy szablon 1

W górnym lewym rogu znajdziemy odnośniki do stron: O mnie, Linki i Kontakt, zaś kategorie wyświetlone są pod nagłówkiem „Wronek.pl”. Po co są w ogóle kategorie? Ano po to, byście łatwiej mogli odnaleźć wpisy z konkretnego działu. Jeśli na przykład interesuje was akurat dział mody, to klikacie „Co dziś nosi Wronek” i wyskoczą wam wpisy tylko z  tej kategorii.

W górnym prawym rogu znajdziecie odnośniki do wronkowych stron na portalach społecznościowych itp. oraz wyszukiwarkę. Jeśli szukasz konkretnej rzeczy, dajmy na to: czarno-białej karuzeli, wpisz sobie to hasło i voila.

2. Top 5

nowy szablon 2nowy szablon 3 nowy szablon 4

W pasku bocznym po lewej stronie znajdziecie okienko, w którym można przełączać kolejno: 5 najbardziej popularnych wpisów, 5 najnowszych wpisów, 5 najnowszych komentarzy. Przy czym popularność wpisów mierzona jest od momentu wprowadzenia nowego szablonu, a nie od początku trwania bloga (niestety).

3. Zdjęcia z ostatnich wpisów

nowy szablon 5

Niżej w pasku bocznym znajdziecie przełączające się zdjęcia. Są to zdjęcia z kilku ostatnich wpisów. Raczej taki ładny, estetyczny gadżet, ale może komuś się to przyda :)

4. Zdjęcia z Instagramu

nowy szablon 6

Jeśli z jakichś przyczyn nie obserwujesz naszego Instagramu, ale ciekawi cię co tam ostatnio wrzuciliśmy, ta funkcja będzie ci to umożliwiała. Klikając na minaturkę, przeniesiesz się na właściwą stronę zdjęcia. Zazwyczaj umieszczam tam zdjęcia z komórki, więc jest to taki backstage tego, co właśnie robimy.

5. Outfit of the day

nowy szablon 7

W skrócie: OOTD, czyli stylówka dnia. Na razie nie działa tak jak trzeba, bo nie ustawiłam jeszcze ikony dla każdego wpisu. W ciągu kilku dni powinno tam się pokazywać 8 zdjęć przedstawiających różne zdjęcia z wpisów z kategorii „Co dziś nosi Wronek”. Kliknięcie na zdjęcie przeniesie was na konkretny wpis.

To tyle, jeśli chodzi o główne zmiany. Ostatnio nie pokazuję za dużo zdjęć Wronka, bo niestety nam się rozchorował. Daję mu i sobie odpocząć od sesyjek. Nadrobimy jak mi chłopak wydobrzeje.

Będę przeszczęśliwa, jeśli napiszesz w komentarzu coś o nowym szablonie: co ci się najbardziej podoba, czy odnajdujesz się na blogu, jakieś konstruktywne sugestie. Błagam tylko o jedno, nie piszcie: „Stary szablon był lepszy!”, bo nie był…