Uwielbiam drewniane zabawki. Kto ich nie lubi? Wyglądają pięknie i zazwyczaj są świetnie wykonane. Drewno jednak stwarza pewne ograniczenia i nie wszystko można z niego zrobić. Jeśli szukacie plastikowych zabawek, ale nie chcecie kupować taniej tandety, która po tygodniu będzie w kawałkach, to zwróćcie uwagę na zabawki B.Toys.

B.Toys to marka z Kanady. Charakteryzuje się rozpoznawalną gamą kolorów. Tworzywo, z którego są zrobione zabawki jest bardzo mocne i bezpieczne (nie zawiera BPA, ani ftalanów). Moja miłość do nich zaczęła się od pewnej kierownicy. Kierownica jest z nami już ponad rok i nadal działa bez szwanku, a uwierzcie mi – przeżyła już upadki z różnej wysokości! Dlatego chętnie je wybieram i z czystym sumieniem polecam:

btoys1. Miękkie klocki – zestaw mały – jestem zauroczona tymi klockami! Najpiękniejsze klocki jakie widziałam. Są miękkie, małe dziecko nie zrobi sobie krzywdy gdy się przypadkiem uderzy, albo gdy podczas nieudolnych prób raczkowania upadnie na klocka główką. I bardzo ważne – nie zaboli cię w nogę, gdy na niego nadepniesz ;) Więcej napiszę w innym wpisie i pokażę wam je bliżej.

2. Miękkie klocki – zestaw duży – większy zestaw klocków z różnorodnymi kształtami, z których starsze dziecko może budować ciekawe budowle. Przepiękne kolory i miła w dotyku faktura.

3. Znikopis – pamiętacie taką zabawkę z dzieciństwa? Ja pamiętam, jak rozkminiałam, w jaki sposób to działa. Miałam ochotę rozkręcić znikopis na części i przyjrzeć się tym drobinkom, z których powstają obrazki. Mam nadzieję, że Wronek nie uskuteczni moich pomysłów!

4. Mikrofon – umożliwia nagrywanie głosu, a także odtwarzanie wgranych melodii. Można go używać także w celach terapeutycznych i ćwiczeniach logopedycznych.

5. Kluczyki – mieliśmy podobne innej firmy i muszę przyznać, że Wronek długo do nich wracał. Wiadomo, że kluczyki rodzica są przez dziecko pożądane, a te łudząco je przypominają. Wydają różne odgłosy i mają lampkę. Najlepsza zabawka do samochodu i na zakupy!

6. Zestaw piłek sensorycznych – To jest nasz hit! Uwielbiam te piłeczki. Tworzywo, z którego są zrobione wręcz pachnie. Zestaw dostała Nina, ale najlepiej bawił się nim do tej pory Wronek, więc jest to zabawka na kilka lat.

7. Wesołe owady – owady można ściskać i gryźć, a także łączyć ze sobą w łańcuch.

Która zabawka najbardziej przypadła wam do gustu?

* * *

UWAGA! Wszystkie zabawki, które wybrałam do tego wpisu możecie kupić z rabatem 10%, jeśli kupując w sklepie FabrykaWafelków.pl wpiszecie w odpowiednim miejscu kod zniżkowy: WRONEK ;)