Pisałam kiedyś, że chciałabym stworzyć w naszym domu wyjątkową atmosferę na te Święta, gdyż to są nasze pierwsze Święta we trójkę. Nie wiem, czy do końca mi się to udało, bo i tak większość czasu byliśmy poza domem, ale myślę, że najwięcej ciepła i świątecznego klimatu wprowadziła do naszego gniazdka choinka 2D w stylu skandynawskim. Kto podgląda nasz Instagram, ten być może już ją widział.

handmade christmas tree north style

Zrobiłam ją na podstawie skandynawskich inspiracji, mocno modyfikując. Długo się zbierałam do tej roboty, ale było warto. Choinka wprowadza absolutnie ciepłą, świąteczną atmosferę. Choć nie zdecydowaliśmy się na tradycyjną choinkę w tym roku, ta w zupełności mi ten brak rekompensuje. I na pewno będzie też mniej sprzątania.

Do jej wykonania potrzebujemy kilkanaście prostych gałązek oraz sekator do ich wycięcia, lampki (najlepiej białe), różne naturalne ozdoby, sznurek pakowy i odrobina wyobraźni. Gałązki wycięłam z już poległych drzew, które leżały bezwiednie w lesie. Zestaw kul i ozdób naturalnych oraz lampki dorwałam w Realu. Duże śnieżynki są z TKMaxxa, a sznurek pakowy można kupić w papierniczym. Najwięcej roboty jest z wiązaniem gałązek. No i trzeba mieć na czym tę choinkę zawiesić. My mamy w salonie bardzo nieestetyczną rurę, która w końcu się na coś przydała.

reindeer decoration scandinavian christmas decorations snowflake decorations handmade christmas decoration

Poza choinką 2D skomponowałam też dekorację z lakierowanych na złoto gałązek z LEDowymi diodami oraz z wykorzystaniem drewnianych girland nabytych w pobliskim markecie. Całość ułożyłam w dużym wazonie i postawiłam w salonie przy oknie.

natural christmas decoration dekoracja świąteczna z gałązek

Orzechy laskowe oraz włoskie do pochrupania zawsze pod ręką to również swojego rodzaju dekoracje świąteczne:

nutcracker nuts with stamps hazelnuts expositionhazelnuts decoration

Postawiłam też choineczkę gotowca na kuchennym parapecie:

gotowa choinka

A jakie dekoracje umilają wam Święta w waszych domach?