Pamiętam do dziś ten kawałek wytapetowanej ściany w progu, na której mama zaznaczała co jakiś czas mój i moich braci wzrost. Wiecie, co moja mama zrobiła z tym kawałkiem tapety, gdy wyprowadzaliśmy się z tego domu? Zerwała go na pamiątkę. Matki – wszystkie nas łączy kilka cech wspólnych i sentymentalność jest jedną z nich.

A dzisiejsza technika poszła już o kilka kroków dalej i bez problemu można dostać coś takiego jak miarka wzrostu. Kiedy dziecko z niej wyrośnie albo pokój będzie remontowany, można ją odkleić, przykleić do jakiegoś brystolu i schować na pamiątkę. Jest to bardzo przydatny element dekoracyjny.

W sklepie Lotari.pl jest duży wybór naklejek tzw. „Easy Dot”, które można wykorzystać głównie do ozdabianie mebli, ale też i ścian. Wśród nich znajdziecie cztery miarki wzrostu. Ja wybrałam drzewko. Pozostałe motywy to: Drabina z jeżykami, Norka liska Florka i Błękitne marzenie:

sowyje_owa_rodzinka_easy_dot naklejka blekitne_marzenie_easydot_poprawione_1

Naklejki przykleja się w bardzo łatwy sposób i można je swobodnie odklejać, gdy zajdzie taka potrzeba, nie zostawiają śladów. Jedynie do naklejania samej miarki wzrostu potrzebne są dwie osoby. Przynajmniej jeśli chodzi o drzewko, ze względu na gałązki. Z listkami i kwiatkami każde dziecko sobie poradzi, z resztą połowę liści przyklejał Wronek samodzielnie (niektóre w niewyjaśnionych okolicznościach zmieniły po czasie położenie, bo inaczej 1/3 drzewka zostałaby łysa).

Zaczęłam od wycięcia kawałka drzewa u podstawy na wysokość listwy przypodłogowej:
DSC_2201 DSC_2223

Nie planowałam wykorzystywać kwiatków, więc miejsce dla nich znalazł mój mały artysta:

DSC_2283DSC_2284 DSC_2320

Moja miarka wzrostu jest ciemna, więc wykorzystałam biały flamaster permanentny. Akurat miałam taki w domu. Można go kupić np. na aukcji czy też w lepiej wyposażonych sklepach papierniczych.

DSC_2330 DSC_2334DSC_2348

Część naklejek można wykorzystać do udekorowania mebli. Ja zrobiłam to w sposób raczej minimalistyczny. Rodzice bardziej odważni mogą oddać tutaj sprawę aranżacji dzieciom ;)

DSC_2731 DSC_2704 DSC_2707 DSC_2728

Poza miarkami wzrostu dostępne są również inne naklejki. Wszystkie wzory można zobaczyć TUTAJ

___

Wpis powstał we współpracy z Lotari