Remont w pokoju Wronka wlecze się niemiłosiernie i niewiele mogę w związku z tym zrobić. Mogę jednak przygotowywać niektóre elementy dekoracyjne, które ozdobią ściany pomieszczenia. Drewniany domek  z Netto zakupiony już wiele miesięcy temu doczekał się swojego własnego remontu.

Zależało mi, żeby domek nie był przyozdobiony w banalny i oklepany sposób, a także, aby pasował kolorystycznie do projektu wnętrza całego pokoju:

1. Niebanalnie – wszystkie wnęki zostały pomalowane białą farbą. Niezależnie, czy są to ściany (za wyjątkiem tej naprzeciwko), podłoga czy sufit. Z zewnątrz zostawiłam jednak surową sklejkę, aby nadać akcent niepomalowanego drewna.

2. Kolorystycznie pasuje do projektu całego pokoju – kolorami dominującymi w projekcie są biel, mięta i aqua, z akcentami lilac i musztardy. Takie też wybrałam arkusze papieru, którymi przyozdobiłam ściany we wnękach – te będące najbardziej na widoku.

Na początek – malowanie. Użyłam białej farby emaliowej do drewna i metalu.

domek z netto

Po wyschnięciu drugiej warstwy farby przyszła pora na „tapety”. Najpierw przymierzyłam arkusze w celu ustalenia kolorystyki poszczególnych wnętrz, później skroiłam do odpowiednich wymiarów i na koniec przykleiłam klejem „Magic”. „Strych” oraz jedno „pomieszczenie” zostały pomalowane w całości na biało.

półka domek domek z netto 2

Papier po zetknięciu z klejem nieco się wybrzuszył w niektórych miejscach. Mam nadzieję, że będzie to lepiej wyglądało po całkowitym wyschnięciu.

Pozostało mi jeszcze zrobić otwór, który umożliwi mi powieszenie półki na ścianie. Póki co, domek będzie pełnił funkcję bardziej dekoracyjną niż zabawową.

Komu jeszcze udało się dorwać drewniany domek z Netto?