Shnuggle to angielska firma produkująca znane wszystkim produkty w zupełnie nowej formie. Pokazywałam wam już wanienkę, a dzisiaj chcę wam przedstawić Kosz Mojżesza dla nowoczesnych rodziców.

Kosz Mojżesza Shnuggle niewiele ma wspólnego z tradycyjnymi koszami. Jest bowiem zrobiony z tworzywa sztucznego, a uchwyty ma z taśmy materiałowej. Dno kosza ma niewielkie otwory zapewniające odpowiednią wentylację. Wypełniony jest miękkim, bawełnianym materiałem, dzięki któremu dziecko nie uderza rączkami o twarde ściany. Wypełnienie kosza daje dziecku poczucie przytulności. Można je wyprać w pralce, a sam kosz łatwo się czyści, co również daje mu przewagę nad tradycyjnymi koszami.

DSC_8578 DSC_8580DSC_8582

Uchwyty są bardzo mocne, nie ma ryzyka przetarcia ani zerwania. Pozwalają na wygodne przenoszenie kosza w dowolne miejsce w domu. Przydaje się to szczególnie jeśli masz starsze dzieci w domu i spędzasz z nimi czas w różnych pomieszczeniach. Możesz wtedy przenosić kosz, by zapewnić niemowlakowi bezpieczne miejsce do leżenia w pokoju, w którym akurat coś robisz.

DSC_8588

Budka dla mnie osobiście jest zbędna. Bez niej otrzymuję efekt minimalizmu we wnętrzu, więc zdjęłam ją do zdjęć, żeby wam pokazać, w jakiej wersji kosz podoba mi się najbardziej. Na pewno jednak znajdą się amatorzy budki, bo pozwala ona na zmniejszenie dopływającego do dziecka światła czy innych rozpraszaczy. Do budki można też zamontować jakieś wiszące zabawki. Ja jednak najbardziej lubię kosz w takiej wersji jak poniżej:

DSC_8521 DSC_8516 DSC_8564

Oprócz nowoczesnego wyglądu dużą zaletą kosza jest jego długość. Jest znacznie dłuższy niż tradycyjne kosze, dlatego można go spokojnie używać przez pierwsze pół roku życia dziecka. Tradycyjne kosze po 3 miesiącach wydają się już za małe. Ninka 3-miesięczna ma jeszcze sporo miejsca na długość.

DSC_8561 DSC_8535

Materacyk również jest bawełniany. Pasuje do niego piękne prześcieradło od Pink No More.

DSC_8546 DSC_8536 DSC_8538 DSC_8510

 

Stojak do kosza kupuje się oddzielnie. Do wyboru jest stojak taki jak na zdjęciach lub bujany. Bujany oczywiście może być bardziej praktyczny pod względem funkcji bujania, ale nie da się go złożyć. Jeśli komuś zależy na tym, aby stojak móc wygodnie przechowywać np. za szafą, to zdecyduje się na taki prosty jak poniżej:

DSC_8565 DSC_8569 DSC_8586

Kosz Mojżesza jest świetnym łóżeczkiem dla niemowlaka, bo nie zajmuje dużo miejsca. Można go na noc stawiać obok łóżka rodziców, a w ciągu dnia przestawiać w inne miejsce. Shnuggle oferuje bardzo dobrą jakość, dzięki czemu po tych kilku miesiącach z powodzeniem można kołyskę odsprzedać. Poza tym jest po prostu piękny i na pewno wart swojej ceny!

* * *

Kosz Mojżesza Shnuggle dostępny jest w sklepie Muppetshop

Dostępne są również inne kolory –> KLIK

Stojak taki jak na zdjęciach –> KLIK

Stojak na bujanych płozach –> KLIK

Body Lodger –>KLIK

Prześcieradło do gondoli – Pink no more –> KLIK