Ostatnio jestem bardziej ostrożna w wydawaniu pieniędzy na zabawki. Już kilka zepsutych wyrzuciłam, a kilka nieużywanych w ogóle – wydałam. Teraz zastanawiam się dwa razy, czy zabawka jest warta swojej ceny, czy zainteresuje moje dziecko i czy się szybko nie popsuje. Jeśli ma też w sobie funkcje edukacyjne, to tym lepiej. Staram się nie zagracać nowego pokoiku Wronka niepotrzebnymi akcesoriami, które tylko dają wrażenie bałaganu. Ta zabawka zdecydowanie postoi w nim dłużej.

Jest nią kostka edukacyjna 5 w 1 Eichhorn od Kidstyle.pl. Przeznaczona jest dla dzieci od 2. roku życia, jednak z reguły stawiam na zabawki, które są o krok do przodu, podobnie jak często wybieram ubranka o rozmiar większe. Wiadomo – na dłużej posłużą, ale też zmuszą Wronka do pewnych procesów myślowych w odpowiednim czasie. Gdy będzie gotowy, będzie miał w swoim zasięgu zabawki, które będą go odpowiednio stymulowały.

DSC_6018 DSC_6016

Zabawka ta ma 4 ściany do zabawy i nauki:

kostka edukacyjna

1. „Labirynt” figur geometrycznych

2. Liczydło

3. Dopasowywanie wzorów

4. Sorter

A ponadto ma dopasowaną nakładkę z przekładanką klocków, którą najbardziej uwielbiam ja i mój mąż :D

DSC_6025

Wroniasty zainteresował się kostką od razu i zajął się nią na długo. Później oczywiście poszła w odstawkę, ale wystarczy postawić ją na jeden dzień na półkę, przypomnieć o niej pojutrze i znowu jest zabawa. Najlepsza jest wtedy, gdy bawię się z nim, rzecz jasna. Czasami wystarczy jednak pokazać, poprowadzić rączką, by dziecko samo zaczęło myśleć, kombinować, próbować.

Zabawka rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie, umiejętność porównywania wzorów, zdolności motoryczne oraz pomaga w nauce liczenia. Poza tym jest kolorowa, drewniana i zdecydowanie warta swojej ceny.

DSC_6021 DSC_6046m

Poza kostką do pokoju Wronka trafiła również mgiełka bambusowa Poofi. Jest to lekki kocyk, a że mamy obecnie pogodę bardziej jesienną, to napiszę o niej więcej, gdy przyjdą cieplejsze dni ;) Bo chyba przyjdą jeszcze, co?

DSC_6032 DSC_6031 DSC_6035

Kostka edukacyjna do kupienia TUTAJ

Mgiełkę bambusową kupicie TU