Co jakiś czas będą pojawiać się na moim blogu miniANKIETY. Pozwolą one na porównanie, w jakim tempie rozwijają się nasze dzieci. Tylko i wyłącznie w celach poglądowych i jako ciekawostka. Ta ankieta dotyczyć będzie tego, kiedy naszym dzieciom wychodzi pierwszy ząbek.

DSC_5747

Nie musisz się podpisywać, jedynie zaznacz swoją odpowiedź i kliknij „OK”. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, możesz podać kilka odpowiedzi (trzeba odświeżyć stronę). Jeżeli chcesz dodać coś więcej, zostaw komentarz na dole.

 

Kiedy Twojemu dziecku zaczął wychodzić pierwszy ząbek?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

 

Kiedyś nie rozumiałam, co te matki przeżywają z tak błahego powodu i od razu się chwalą zdjęciami pierwszego ząbka. A jak sama zobaczyłam malutką, wyrzynającą się białą kropkę w dziąsełku mojego synka, to myślałam, że się popłaczę z radości. Oczywiście ząbkowanie nie obyło się bez wzmożonego ślinienia oraz bólu. Dwie noce przed wyrznięciem się ząbka były przepłakane przez Wronka i nieprzespane przez całą rodzinę. Zgoniłam to na wyjazd, bo byliśmy akurat za granicą. Po przebiciu się ząbka noce były już znacznie łagodniejsze, mimo spania w obcym łóżeczku.

A jak Twoje dziecko przeszło przez ząbkowanie?