To normalne, że każdy rodzic czeka na rozwój umiejętności swojego dziecka. Nie możemy się doczekać każdego kolejnego kroku milowego i kiedy słyszymy, że synek brata twojej koleżanki szwagra już TO robi, to zastanawiasz się, kiedy w końcu twój maluch to załapie.

Najpierw czekasz z niecierpliwością aż twój szkrab zacznie raczkować.

A jak zaczyna raczkować to zdajesz sobie sprawę, ile trudności nowych się pojawiło. Bo nagle okazuje się, że dotąd bezproblemowe niemowlę nie czeka już na ciebie w miejscu, w którym je zostawiłeś. Na dodatek marudzi, bo go kolanka bolą albo uderza się co chwilę o przeszkody, a wcześniej tego problemu nie było.

DSC_1757

Potem czekasz aż zacznie wstawać. I wstaje przy wszystkim. Wstawaniom nie ma końca. Problem jest tylko taki, że nie potrafi ze stania usiąść i co chwilę cię woła o pomoc. Ups.

DSC_1808

Następnie czekasz aż zacznie chodzić. Najpierw więc oprowadzasz go za rączki (oj, pamiętam ten etap z Wronkiem, kazał się oprowadzać po domu przez caaały czas). Później cieszysz się z pierwszych samodzielnych kroczków, nagrywasz je i puszczasz na Facebooku. A potem już tylko marzysz, by to dziecko choć na chwilę usiadło i dało ci odpocząć :)

DSC_1824

Później czekasz aż maluszek zacznie mówić. Wronek zaczyna powoli, ale pytania „A co to?” zadane milion razy na godzinę potrafią już narobić chaosu. Co to będzie dalej?

DSC_1416

W międzyczasie wszystkie te kroki przerabiasz z drugim dzieckiem.

A właśnie – drugie dziecko! Przecież czekasz jeszcze, aż te twoje dzieci zaczną się razem bawić!

DSC_3268-2 DSC_3276-2 DSC_3277-2 DSC_3273-2 DSC_3280-2

A kiedy już w końcu zaczną, to…

DSC_1804 DSC_1805

Tu możecie za mnie dokończyć, bo ja tak naprawdę jeszcze nie wiem, co mnie czeka!

* * *

Interaktywną zagrodę B.Toys można kupić Tutaj – jest to zabawka, do której Wronek często wraca (i Nina w sumie też). Zajmuje dziecko na długo, bo ma wiele funkcji do odkrycia. Zwierzątka włożone do stodoły wydają odgłosy i grają melodie. Dziecko oprócz rozrywki nauczy się też nazw zwierząt. I najważniejsze – usiądzie! Na tę jedną dłuższą chwilkę usiądzie :)

Zagrodę jak i kilka innych zabawek B.Toys (pisałam o nich TUTAJ) możecie kupić w sklepie FabrykaWafelków.pl ze zniżką 10% na hasło „WRONEK” ;) Kod rabatowy ważny jest do 6 listopada.