Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Co roku staramy się w ten dzień robić coś wspólnie i to z założenia jest największa atrakcja dla dzieci. Prezenty jednak dzieci też dostają. Choćby dlatego, że nam samym sprawia ogromną radość, gdy dzieci się z nich cieszą. A jeszcze jak się okaże, że dzieci są nimi przez dłuższy czas zainteresowane, to radość jest podwójna ;)

1. Pluszaki

Nieczęsto kupuję dzieciom pluszowe zabawki. Głównie dlatego, że mamy ich już trochę i kojarzą mi się z zaleganiem na szafkach i łapaniem kurzu. Czasami jednak na coś się skuszę, ale wtedy musi to być coś absolutnie wyjątkowego. I takie są właśnie pluszaki marki Trudi. Markę tę znam od niedawna, ale śmiało mogę polecić. Do wyboru jest mnóstwo zwierzątek wiernie oddających wygląd ich pierwowzorów, ale też znajdziecie pluszaki niczym z bajki, jak ten pekaz dla Ninki i miś dla Wronka. Są bardzo wysokiej jakości!

DSC_8466

2. Drewniane zabawki

Przyznam Wam szczerze, że przez pewien okres czasu uważałam, że drewniane zabawki są przereklamowane. Z kretesem przegrywały u nas z interaktywnymi plastikami. Wygląda na to, że maluszki do lat 2 jednak częściej sięgają po te świecąco-grające przeszkadzajki. Wraz z wiekiem jednak potencjał zabawek drewnianych zostaje odkrywany i zdecydowanie dłużej cieszy się zainteresowaniem dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawki drewniane dają więcej możliwości zabawy, wymyślania różnych opcji zabawy. Są bardziej kreatywne. A dla mnie, jako estetki – po prostu mają klimat. Obecnie dużo chętniej po nie sięgam w sklepie niż kiedyś. Na Dzień Dziecka Wronek dostanie taki zestaw doktora. Strzykawkę można naciskać, jest stetoskop, termometr, recepta. I najważniejsze – walizka, która wygląda na solidną.

DSC_8467

3. Zabawa w dom

Myślę tutaj w kontekście dziewczynek, które uwielbiają naśladować swoje mamusie i bawić się w dom. Wybrałam ten koszyk piknikowy dla Ninki, bo sama marzę o takim pełnowymiarowym, który często jest dostępny w TKMaxxie. Teraz jak Ninka będzie miała swój, to pewnie się już na taki dla siebie też skuszę i będziemy piknikować… w ogródku.

DSC_8468

4. Instrumenty

Te „zabawkowe” wcale nie są aż tak głośne ;) Myślę, że to jest prezent, który raczej zawsze będzie trafiony! Nasz zestaw jest stąd. Przymierzam się jeszcze do jakiejś gitary i akordeonu, ale na to przyjdzie czas później.

DSC_8476 DSC_8479DSC_8483

5. Małe skarby

Wybrałam jeszcze dla Wronków po jednej pozytywce. Wiem, że na początku może być na nie szał, a później będą pewnie stały na półce. Ale na pewno nie zostaną nikomu wydane czy wyrzucone, tylko zostaną na pamiątkę. Pozytywki wybrzmiewają melodyjki, a karuzelki wewnątrz poruszają się dookoła, gdy pociągnie się za sznurek. Jestem pewna, że będą niosły za sobą miłe wspomnienia z dzieciństwa. Następne w kolejce mam harmonijki, które kupię przy innej okazji – to też takie małe skarby z dzieciństwa, które warto zostawić na pamiątkę.

DSC_8464

A jakie prezenty dostaną Wasze dzieci?

PS. W sklepie www.zielonezabawki.pl możecie skorzystać z rabatu 10% na całe zakupy! Wystarczy, że wpiszecie hasło „ZielonyWronek” przy finalizacji zamówienia. Kod rabatowy ważny jest do 31 maja br.

DSC_8463