Od początku nie miałam dylematu, czy nasze dzieci mogą mieszkać we wspólnym pokoju, mimo różnej płci. Oczywiście, gdybyśmy mieli większe mieszkanie to bez wahania urządzilibyśmy dwa pokoiki, ale póki co mieszkają razem i nie mamy z tym problemu.

Sama mieszkałam w pokoju z braćmi do 6. roku życia i powiem szczerze, że nawet mało szczegółów z tego okresu pamiętam. Pamiętam jednak, że gdy już miałam swój pokój w nowym domu to był to mój azyl, moje królestwo. Szczególnie w późniejszych latach nastoletnich.

Bazując na moich doświadczeniach z dzieciństwa, w podobnym wieku chcę rozdzielić dzieci do oddzielnych pokoików. Liczę na to, że do tej pory będziemy mieszkali już na swoim, ale jeśli okoliczności nie pozwolą na przeprowadzkę, to albo podzielimy duży pokój dzieci na dwa małe, albo pożegnamy się z sypialną (to już ostateczność).

Na dzień dzisiejszy wolę, żeby dzieci mieszkały razem. Są w takim wieku, że i tak bawią się tymi samymi zabawkami. Nince zdarza się dość często bawić się samochodami, parkingiem i klockami Lego, a Wronek lubi pogrzebać sobie czasami przy kuchence i zestawie do serwowania herbaty. Wymieniają się zabawkami, bawią się razem (obok siebie), no i oczywiście kłócą się o te same gadżety.

A jak przyjdzie odpowiednia pora, to będę miała kolejną okazję do zabawienia się w projektanta wnętrz i z ogromną przyjemnością zaprojektuję dwa nowe pokoje dla chłopca i dziewczynki w wieku szkolnym, które będą im służyły przez kolejnych kilka lat.

A jak to wygląda u Was? Każde dziecko od razu ma swój pokój, czy podobnie jak ja nie macie nic przeciwko wspólnemu pokoikowi dla rodzeństwa, póki są małe?

DSC_0747 DSC_0745 DSC_0748 DSC_0765DSC_0783DSC_0786 DSC_0814 DSC_0839DSC_0771 DSC_0792 DSC_0837 DSC_0866

Ninka ubranka w Unicorn’s

Zabawki drewniane, którymi bawią się dziećmi, to nowość od Trefla i muszę Wam powiedzieć, że jestem nimi mile zaskoczona. Jakość jest naprawdę w porządku, porównywalna ze znanymi markami typu Janod i Djeco, a ceny dużo niższe no i są to nasze, polskie zabawki! Mam nadzieję, że ich asortyment będzie się powiększał, bo zapowiada się obiecująco. Póki co mamy z ich kolekcji:

Zestaw „Herbatka Beatka”

Patera „Pychotki u Dorotki”

Liczydło „1 2 3 Liczysz ty”

„Auto Safari”