Ania to kobieta czynu. Brakowało pieniędzy na spotkania grupy wsparcia rodziców dzieci zmagających się z podobnymi problemami co ich syn, Leon. Przyszedł jej do głowy pomysł i niemal od razu zabrała się za jego realizację – „Zróbmy kalendarz!”.

Plan Ani był prosty: załatwimy ubranka dla dzieci, zbierzemy się wszyscy razem na sesję, zrobimy projekt, wydrukujemy i sprzedamy. Pewnie tylko Ania wie, ile logistyki cały ten projekt wymagał, by każdy z tych kroków został zrealizowany.

dsc_6755 dsc_6767_2

Moją działką były zdjęcia. Pech chciał, że umówiliśmy się na sesję w dniu, kiedy Polska miała wygrać ze Szwajcarią na Euro 2016. Przesunęłyśmy sesję na po meczu. Karnych obejrzeć nie zdążyłam, słuchałam w radiu po drodze. Dojeżdżając na miejsce zastanawiałam się czy te ciemne chmury, które idą w naszym kierunku zdążą zupełnie pokrzyżować nam plany, czy może miną nas jakoś bokiem.

dsc_6887 dsc_6676 kalendarz-sierpien

Na każde dziecko poświęciłam dosłownie kilka minut. Na więcej nie było czasu, bo burza szła prosto na nas. Chciałabym mieć więcej czasu na każde ujęcie. Nie wiem, jakim cudem udało się sfotografować każdego i to w różnych sceneriach, ale się udało. Tuż po ostatnich zdjęciach schowaliśmy się w domu Sylwii i małej Poli i w końcu zaczęło padać.

dsc_6898 dsc_6906

Efekty sesji zostały połączone projektem w kalendarz, wydrukowane i już można je zamówić mailowo: (chsdbydgoszcz@gmail.com). Kosztuje 25 zł (plus 12 zł koszt wysyłki), a zysk z jego sprzedaży przeznaczony zostanie na organizowanie spotkań grupy wsparcia rodziców dziecka z zespołem Downa w Bydgoszczy.

W obliczu ostatnich wydarzeń, gdzie wiele mówiło się o tym, że rodzice dzieci niepełnosprawnych nie mają wsparcia w naszym kraju – możemy zrobić coś malutkiego, by choć trochę to zmienić. Gorąco zachęcam! Przy okazji informuję, że nie otrzymuję żadnych profitów z okazji sprzedaży kalendarza.

dsc_9852