Moja sympatia do marki Chicco zaczęła się od łóżeczka Niny. Miałam też styczność z zabawkami tej marki i zawsze były one świetnej jakości, więc z radością przyjęłam propozycję współpracy z Chicco w akcji Bożonarodzeniowej.

A akcja jest nie byle jaka. Cztery blogerki i ich rodziny zostały zaproszone do pokazania ich świątecznych przygotowań i do nagrania klipów świątecznych z udziałem zabawek Chicco. Mieliśmy sporo pracy, ale i dużo śmiechu. Nie często ma się okazję dekorować cały dom i ubierać choinkę już w listopadzie, żeby później znowu ją rozebrać. Efekty naszej pracy nad filmikiem znajdziecie na końcu wpisu, ale najpierw pokażę wam, jakie zabawki dostaliśmy do przetestowania.

  1. Grająca bramka

Bramka interaktywna to zabawka inna niż większość, które ma Wronek. Zazwyczaj inwestujemy w zabawki rozwijające jego umysł, wzrok, rączki albo zabawki adekwatne do jego zainteresowań, czyli np. samochody i wozy strażackie. Zapominamy jednak, że rozwój fizyczny jest równie ważny, a ta bramka wspomaga właśnie motorykę i rozwija koordynację ruchową.

DSC_3440

Na początku trochę się denerwowałam, bo bramka nie działała jak trzeba, ale okazało się, że po prostu ktoś musiał odwrotnie umieścić listwy boczne bramki. Kiedy zamieniliśmy je wszystko nabrało sensu. Bramka reaguje na celne gole. Można wybrać spośród trzech trybów zabawy. Jeden program to naliczanie goli do pięciu. Po każdym celnym strzale zapala się kolejna gwiazdka, a po pięciu usłyszymy wiwaty. Drugi program to oczekiwanie na gwizdek, po którym należy oddać strzał. Słychać wtedy w tle odgłosy, jakie słychać na prawdziwym meczu. Trzecia gra to po prostu trening. Bramka reaguje na każdy gol wesołymi dźwiękami i miganiem światełek.

Zabawka oprócz rozwijania motoryki pozwala również ćwiczyć liczenie i poznawać cyfry. Zapewnia rozrywkę i angażuje do zabawy rodzica (w szczególności tatę), co jest jej dodatkowym atutem. Wronek póki co upodobał sobie piłkę ręczną, ale przecież w tym sporcie również są bramki, więc czemu nie? Zobaczcie na zdjęciach jak dobrze się bawił:

DSC_3419 DSC_3421 DSC_3450

Wronek już czeka aż siostra trochę podrośnie i wtedy na pewno nauczy ją stać na bramce i strzelać gole. Ta zabawka nadaje się świetnie do zabawy dla rodzeństwa, więc może być równie dobrze wspólnym prezentem dla dzieci. Nince na razie najbardziej spodobała się piłka dołączona do bramki i jej… metka. Piłka jest miękka, dzięki czemu nie musimy się obawiać o bezpieczeństwo maluchów czy też o szyby i wazony w naszym domu ;)

DSC_3341

2. „Kolorowe kręgle

Kolorowe kręgle to uniwersalna zabawka do zabawy całą rodziną. I pod tym względem bardzo nadaje się na prezent świąteczny. Wronkowi jeszcze brakuje cierpliwości na toczenie kulą po ziemi i preferuje raczej jej… pchnięcie, ale będziemy ćwiczyć.

DSC_3465

Kręgle są kolorowe i mają kształt wesołych małpek, co dodatkowo zachęca dziecko do zabawy. Można też ustawiać je jeden na drugim i budować z nich wieżę. Każdy kręgiel ma swój numerek. Po strąceniu przełamują się na pół i żeby je poustawiać, trzeba dobrać połówkę z liczbą i małpkę w tym samym kolorze. Zabawka ta oprócz doskonalenia koordynacji wzrokowo-ruchowej i precyzji ruchów uczy też liczyć do sześciu i rozpoznawać kolory.

DSC_3473 DSC_3488 DSC_3483DSC_3357

Obie zabawki są bezpieczne dla dzieci, kolorowe i bardzo dobre jakościowo. Zachęcają do zabawy całą rodziną i dbają, aby po tych wszystkich wigilijnych smakołykach spożytkować dodatkową energię aktywnie.

3. Puzzle Domek

Na koniec zabawka dla najmłodszego członka rodziny. Ninka dostała domek, w którym mieszkają cztery zwierzątka: słonik, hipcio, świnka i lew.

DSC_4202

Zabawka reaguje na wyciągnięcie danego zwierzątka z jego mieszkanka i uczy dziecko, co to za zwierzę, jakie wydaje odgłosy, jaki ma kolor i w jakim pomieszczeniu się znajduje. Zwierzęta mówią też swoje kwestie, gdy zostaną ponownie dopasowane na swoje miejsca. Poza tym dziecko nauczy się alfabetu i liczb poprzez piosenki, które można włączyć za pomocą czerwonego dzwonka przy drzwiach. Zabawka „mówi” po polski i po angielsku. Mało jest u nas takich interaktywnych zabawek, więc Ninka była bardzo zainteresowana.

DSC_4182 DSC_4196

Jak widać na zdjęciu poniżej, wesoły domek również może przysłużyć się jako narzędzie do ćwiczeń gimnastycznych ;)

DSC_4194 DSC_4207

A teraz obiecany filmik. Zobaczcie proces przygotowań do naszej listopadowej Wigilii i rozpakowywanie prezentów, o których pisałam:

Bardzo dziękuję Chicco Polska za zaproszenie mnie do udziału w takim dużym projekcie, a Was zapraszam na stronę poświęconą akcji „Najpiękniejsza Gwiazdka z Chicco„, gdzie znajdziecie piękne filmy, zdjęcia i recenzje pozostałych blogerek, o TUTAJ :)

PS. Podobał Wam się nasz klip świąteczny? To zobaczcie pozostałe! Szczena opada! :)))