Oj, o odchudzaniu to ja mogłabym napisać książkę. Stosowałam w swoim życiu wiele diet. Bardziej i mniej inwazyjnych. Po różnych doświadczeniach postanowiłam spróbować czegoś zupełnie nowego.

Spróbowałam modnej ostatnio „diety pudełkowej”, a konkretnie skorzystałam z usług cateringu dietetycznego Body Chief. Tak na próbę, żeby zobaczyć z czym to się je i czy to jest coś dla mnie. Wybrałam dietę Standard. Wzięłabym kaloryczność 1500, ale mąż mi podpowiedział, że Nina na bank będzie ode mnie podjadać i żebym wzięła 2000, to będę miała czym się z nią dzielić. No i faktycznie, jedzenia wystarczyło, by oddawać jej 1/3 części posiłków (ale podwieczorki typu brownie z fasoli czy ciasto Body Chiefa jadłam sama w ukryciu, se se se :) ).

DSC_7794

Ostatecznie żałowałam, że nie wybrałam 1500, bo wtedy miałabym pewność co do kaloryczności, którą sobie dostarczam, no ale ponieważ spędzamy cały dzień razem, to tak było łatwiej. Diety 1000 kcal w ogóle nie brałam pod uwagę, bo już zbyt dobrze znam efekt jo-jo, jaki po niej często ma miejsce. Nie chodzi o to, żeby schudnąć „do wakacji”, ale o to, żeby schudnąć zdrowo i zmienić nawyki żywieniowe na zawsze. Do wakacji, to ja już się i tak nie wyrobię ;)

DSC_7774

Kaloryczność 1500-1700 zapewnia stały, zdrowy spadek wagi (w moim przypadku było to od 0,5 do 0,7 kg tygodniowo), ale przy takiej różnorodności i regularności posiłków nie odczuwa się tak głodu. Jeśli dbamy też o odpowiednie nawodnienie, to organizm dostaje wszystko czego potrzebuje. Poza spadkiem wagi widzę po prawie trzech tygodniach zmianę w swoim ciele, że nawet paznokcie mam mocniejsze, a skórę bardziej gładką. Niesamowite jest to, jaki wpływ ma na nas to, co jemy.

DSC_7777

Przez kilka dni testowałam również dietę Junior, która jest skierowana do dzieci od 6 lat, nastolatków oraz dorosłych. Moje Wronki są wprawdzie na nią jeszcze trochę za małe i też nie wszystko trafiało w ich gusta, ale jest to super opcja dla szkolnych dzieci, które wiele godzin spędzają w szkole i na zajęciach dodatkowych. Dostając takie pudełka na drogę mama może mieć pewność, że jedzą zdrowo nawet poza domem. Przykładowe posiłki dla dzieciaków to:

śniadanie

DSC_7768

II śniadanie (smoothie lub sok plus przekąska)

DSC_7773

obiad

DSC_7743

Dieta nie uwzględnia podwieczorku i kolacji, bo z zasady te posiłki dzieci jedzą już w domu.

W mojej ocenie mogą też skorzystać z tej diety kobiety, które mają na celu obniżenie wagi. Wówczas na śniadanie jadłabym „śniadanie” w pudełku, na drugie śniadanie smoothie lub sok, na obiad byłby „obiad”, na podwieczorek przekąska z „II śniadania” plus ewentualnie kawka, a kolację organizowałabym sobie sama, np. mała sałatka. Kaloryczność wyniesie wtedy około 1700 kcal i jest to świetna opcja dla oszczędnych, bo dieta Junior kosztuje nieco mniej niż Standard.

DSC_7638 DSC_7639 DSC_7642 DSC_7644

Znalazłam 2 minusy tej diety. Pierwszy to cena – dla większości z nas jest to duża kwota do wydania na jedzenie (cennik znajdziecie TUTAJ). Jeśli na co dzień zwracacie uwagę na ceny w sklepach i staracie się wybierać ekonomiczne rozwiązania, to pewnie wydajecie na jedzenie znacznie mniej. Trzeba jednak pamiętać, że za tą cenę ktoś zaplanował te posiłki, obliczył kaloryczność, kupił komponenty, przygotował, zważył, zapakował i przywiózł pod drzwi. Oszczędność Twojego czasu jest tutaj niepodważalna.

Drugi minus jest taki, że odchudzając się w ten sposób nie uczysz się samodzielności w planowaniu posiłków. Body Chief wszystko robi za Ciebie. Jeśli więc się zabierasz za tę dietę, to chyba najlepiej doprowadzić odchudzanie do końca, a po osiągnięciu celu jeszcze przez jakiś czas zamawiać nieco wyższą kaloryczność na utrzymanie wagi, o ile Cię na to stać. A później to już wszystko zależy od Ciebie. Jeśli nawyk jedzenia regularnie zbilansowanych posiłków zakorzenił się na dobre, to pewnie sama też nauczysz się tak planować jadłospis tak, aby nie przytyć i jeść zdrowo.

DSC_7784

Poza tym, to już same plusy. Jedzenie jest smaczne i różnorodne. Kurier zostawia je pod drzwiami codziennie rano. Nie miałam żadnej sytuacji, w której posiłek wyglądałby podejrzanie. Super wygodna sprawa.

Poza chęcią schudnięcia są jeszcze dwie sytuacje, w których skorzystałabym z tej usługi:

  • przeprowadzka – 2-3 dni diety pudełkowej dla całej rodziny i o ile stresów i roboty mniej! Nawet zmywać nie trzeba.
  • poród – nie cackać się z gotowaniem po powrocie ze szpitala, tylko zamówić zdrowe jedzenie na cały tydzień. Szkoda, że nie było jeszcze takiej opcji w moim mieście, gdy ja rodziłam dzieci (albo o niej nie wiedziałam?)

Z czystym sumieniem polecam Body Chief, jeśli wasz budżet na to pozwala, chcecie zaoszczędzić trochę czasu, a borykacie się z nadprogramowymi kilogramami.

A jak tam Wasze odchudzanie „po dzieciach”?