Kiedy planowaliśmy z mężem zakup wózka moje wymagania brzmiały tak: ma być zwrotny, ma mieć sportowy wygląd i ma być uniwersalny. Myślę, że udało nam się osiągnąć zamierzony efekt. Wózek, na który się zdecydowaliśmy to Tutek Ambero „Tambero”. Myślę, że w swojej klasie cenowej (1500 zł) był idealnym wyborem. Gdybyśmy mieli większy budżet na ten cel, to na pewno zdecydowałabym się na coś lepszego, ale ponieważ mieliśmy właśnie tyle – wybór był taki a nie inny.

Sportowy wygląd pomogła nam osiągnąć kolorystyka. Oczywiście nie ominęła nas delikatna krytyka, że będzie się brudził i przyciągał owady. Przyznaję, że sama też się tego trochę obawiałam. Okazało się jednak, że Wronek wyrósł z gondoli zanim zdążyła się pobrudzić, a owadów jakoś szczególnie nie musiałam odganiać.gondola 6 miesięcy

Jedyne co się już nieźle upaćkało od błota to klapa od torby na zakupy, ale tę oczywiście mogę zdjąć i wyczyścić, choć wolałabym, żeby akurat ta część wózka była czarna. Ramy można było też wybrać czarne lub chromowane, ale celowo wybrałam białe i nie żałuję. A czyszczenie ich to kwestia przetarcia mokrą ściereczką od czasu do czasu – żaden problem.

Poza tym i tak głównie korzystaliśmy z fotelika, a ten z kolei jest cały czarny. Teraz jednak Wronek robi się coraz większy i w foteliku robi mu się ciasno, szczególnie w kombinezonie. Zdecydowałam się więc wypróbować spacerówkę. Mały nie siedzi jeszcze stabilnie, więc jeździ na półleżąco. Trochę wygląda na ściśniętego w tych pasach, ale przynajmniej powstrzymują go one przed zjeżdżaniem i przemieszczaniem się, o co w śliskim kombinezonie nie trudno.

zwrotny wózek tutek spacerówka Tutek ambero spacerówka tambero spacerówka Tambero czarno-biały tambero 3 w 1 kombinezon zara mini DSC_3915 DSC_3909

Ostatecznie mogę wam ten wózek polecić, o ile nie celujecie w coś z wyższej półki. I na pewno szczerze mogę polecić wam wszelkie wózki ze zwrotnymi przednimi kołami. Szczególnie, jeśli lubicie odwiedzać galerie handlowe. Nam żadna alejka i w niej zawracanie niestraszne. Nie ujmując wózkom w stylu retro i klasycznym – ja jednak takowymi poruszać się już nie umiem.