Wchodzisz do ich pięknego mieszkanka i początkowo nic nie odbiega od normy. Porządek na tip-top, dwa kojce na widoku. Pewnie mieszkają tu bliźnięta… Wita cię przemiłe małżeństwo, na rękach trzymając dwóch uśmiechniętych chłopców. A później dostrzegasz, że jest jeszcze jeden, a kolejny śpi w łóżeczku. Czworaczki!

Czworaczki-99 Czworaczki-86 Czworaczki-54 Czworaczki-61 Czworaczki-60

O sytuacji materialnej i rodzinnej tej przesympatycznej rodziny nie będę wam opowiadała. Wszystko opisała już mama czworaczków, Patrycja, w wywiadzie na innym blogu. Koniecznie przeczytajcie sobie TUTAJ.

Niesamowite, że wystarczył ten krótki czas, jaki u nich spędziłam, by zdążyć zaobserwować jak różni są chłopcy. Każda mama mająca więcej niż jedno dziecko wie, że jej dzieci są zupełnie różne. Patrycja może obserwować te różnice jednocześnie u czwórki swoich dzieci! Zobaczcie co mówi o każdym z nich:

„1. Adaś urodził się jako pierwszy. Jest największym zazdrośnikiem z ekipy. Wszystkiego domaga się jako pierwszy. Co ciekawe, najlepiej rozwija się ruchowo, za to zaczął gadać jako ostatni. Długo czekaliśmy na pierwsze „słowa” z jego ust i było to „tete” i „tata”. To nasz mały niejadek.

Czworaczki-12 Czworaczki-11

2. Drugi z brzuszka wyszedł Piotruś. Urodził się największy z całej czwórki i tak jest do teraz. Jest największym wstydnisiem z całego grona i tak było dosłownie od początku. Zawsze brał na dystans kontakty z obcymi. Uwielbia wieczorne kąpiele.

Czworaczki-16 Czworaczki-13

3. Trzeci przyszedł na świat Bartuś. To nasz największy śmieszek i największa gaduła. Zawsze przekrzyczy wszystkich z braci. To właśnie Bartuś „zadecydował”, że chłopcy urodzili się 31 lipca, gdyż tracił tętno i trzeba było interweniować.

Czworaczki-2 Czworaczki-101

4. Ostatni narodził się Michaś. Był najmniejszy, ale najmniejszy już wcale nie jest. Jest wielki duchem, mimo że dotknęły go największe komplikacje zdrowotne każdy zabieg czy operacje przechodził dzielnie z uśmiechem na twarzy. Od zawsze mówimy, że to nasz mały twardziel.”

Czworaczki-5 Czworaczki-106

Przypomnij sobie, jak twoje dziecko miało kolki i inne bóle brzuszka. A teraz pomnóż przez 4.

Pamiętasz jak ci było ciężko, gdy twój maluch ostatnio się przeziębił? To teraz pomnóż przez 4!

Ząbkowanie, kupka w pieluszce, brak apetytu, brak ochoty na sen, kiepski dzień, płacz, krzyk… wszystko razy 4.

A teraz przypomnij sobie pierwszy uśmiech swojego dziecka. I pomnóż przez 4.

Pierwsze słowo „mama”, „tata”, głośny śmiech, pierwsze świadome przytulenie, pierwszy raz wyciągnięte do ciebie rączki, pierwszy zjedzony obiadek… i pomnóż to wszystko przez 4.

Czworaczki-41 Czworaczki-43 Czworaczki-44 Czworaczki-45 Czworaczki-30 Czworaczki-33 Czworaczki-32 Czworaczki-29 Czworaczki-24

Chyba bym oszalała ze szczęścia :)

* * *

Niestety wydatki też są pomnożone przez 4. Dzięki blogowaniu „poznałam” cudowne osoby, które bez zająknięcia zaoferowały swoją pomoc w formie materialnej i sprezentowały czworaczkom to, co mogły.

Dziękuję sklepowi Infante za zasponsorowanie bodziaków i much dla chłopców:

Czworaczki-67

Marka Pampers podesłała karton najbardziej przydatnych i znikających w ekspresowym tempie pieluszek i chusteczek nawilżanych:

Czworaczki-91 Czworaczki-74

Każdy dostał swój własny ręcznik marki Lodger. Dzięki Muppetshop :*

Czworaczki-35Czworaczki-50

Nie zabrakło paputków od zaprzyjaźnionego Titot!

Czworaczki-79 Czworaczki-78 Czworaczki-56

Smoczki przy takiej gromadce to niemal konieczność, pomogą w ich nie pogubieniu zawieszki-gryzaki od Little Efant :*

Czworaczki-40Czworaczki-84

I na koniec – last but not least. Rodzice czworaczków dostali możliwość zamówienia najpotrzebniejszych akcesoriów w sklepie Feedo.pl. Przy tej okazji załatwiłam wam też zniżkę do tego sklepu ;) Przy zakupach powyżej 155 zł dostaniecie rabat w wysokości 15 zł oraz darmową dostawę. W sklepie tym jest dużo promocyjnych cen, więc jest to dobra okazja, żeby zrobić sobie zapasy pampersów, słoiczków, kaszek czy przeróżnych akcesoriów i trochę przy tym zaoszczędzić, a zakupy dostaniecie pod drzwi. Żeby skorzystać z rabatu wystarczy w odpowiednim miejscu po wejściu w koszyk wpisać „WRONEK”. Rabat obowiązuje jeszcze przez 2 tygodnie –> KLIK

Czworaczki-22 Czworaczki-18

Jeśli znajdzie się jeszcze jakaś marka lub sklep, która chciałaby sprezentować coś czworaczkom, piszcie bezpośrednio do Patrycji, a ona chętnie pokaże każdy prezent na swoim fanpagu – o TUTAJ.

Każdy z was może dołożyć swoją cegiełkę, by ułatwić nieco rodzicom to trudne zadanie. Można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto fundacji:

Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II

Nr konta bankowego: 72124011831111001058213969

z dopiskiem „CZWORACZKI” (nr KRS: 0000039541)