Szczerze mówiąc, nie obraziłabym się, gdyby Wronek został strażakiem, ale podejrzewam, że do momentu, kiedy przyjdzie czas na wybór szkoły średniej i wyższej, to jego plany zdążą zmienić się jeszcze kilkadziesiąt razy… Póki co pasja do straży pożarnej rozwija się w najlepsze i trwa już kilka miesięcy.

Powinnam z ciekawości policzyć, ile jest u nas w domu wozów strażackich. Trochę by się tego nazbierało… Ale Wronkowi nigdy mało! I to nie jest tak, że jak dostaje jakiś nowy, to stary idzie w odstawkę. Wszystkie wozy są w użyciu i o każdym sobie po jakimś czasie przypomni.

DSC_3843

Ten regał nigdy nie wygląda tak jak wyżej. Wozy strażackie generalnie rzadko są schowane czy poukładane, bo Wronek od razu wyczuwa podstęp i szuka akurat tych zabawek, które posprzątałam… Ustawiłam je tak tylko jako ekspozycję :) Od góry widać:

  • wóz strażacki, hełm, quad i małe wozy strażackie – znajdziecie podobne w wielu marketach, m.in. w Tesco, Auchan i w Lidlu
  • niżej widać układankę magnetyczną Janod ze sklepu 4kidspoint.pl – oprócz wozu strażackiego można układać też inne środki transportu. Wronek już teraz świetnie sobie z nią radzi, ale najbardziej optymalna będzie od 3 lat. Myślę, że sprawdzi się też jako zajęcie w podróży samochodem.

DSC_3887 DSC_3892 DSC_3905

  • obok stoi remiza strażacka (znajdziecie ją TUTAJ). Początkowo nie byłam nią zainteresowana, ale okazało się, że Wronek bardzo się nią zainteresował i bawił się głównie nią przez kilka dni. Wyzwala niesamowitą twórczość w dziecku, chyba właśnie ze względu na brak sygnałów świetlnych i dźwiękowych czy innych „ułatwiaczy” zabawy. Sama remiza to po prostu mocny kartonik. Po zabawie można schować wszystkie części zestawu do środka i postawić na półkę. Bardzo polecam!

DSC_3879DSC_3876DSC_3934

  • pod spodem od lewej stoi autko z IKEI (każdy czerwony samochód staje się u nas wozem strażackim…)
  • rakieta Janod (klik), której czerwony czubek to oczywiście kogut (iii-ooo, iii-ooo)
  • duży wóz strażacki (znajdziecie TUTAJ), który po wykonaniu zdjęć wrócił do pudełka i czeka na Wigilię :)

DSC_3854DSC_3859

  • niżej: pociąg Dziadka Świnki. Ze strażą pożarną mało ma wspólnego, ale też jest ciągle w użyciu. Kupiony w Smyku.
  • pociąg pożarny Janod (TUTAJ)

DSC_3852

  • i na koniec jeszcze jeden hit – wóz strażacki Lego Duplo, jeden z ulubionych.

* * *

Na wszystkie zabawki francuskiej firmy Janod jest teraz zniżka 10% w sklepie 4kidspoint.pl —> klik Bez żadnego specjalnego hasła, ot tak, dla wszystkich. Jeśli macie w domu lub wśród bliskich małego fana straży pożarnej (i nie tylko), to polecam na prezent! Będzie też coś do wygrania w konkursie, więc zaglądajcie jutro na mój fanpage!

Paputki Wronka to oczywiście Titot, nowy wzór!