Pewnie niektórzy zastanawiają się, gdzie się podziewamy, co robimy i czy żyjemy? Otóż żyjemy i mamy się bardzo dobrze. Żyjemy pełnią życia, tego realnego, poza światem internetowym. Potrzebowałam zrobić sobie przerwę w regularnym pisaniu. Poza tym, życie mnie po prostu do tego zmusiło. Zabieranie się za ten wpis dało mi jednak do myślenia i po części zdałam sobie sprawę jak wiele zyskałam dzięki temu, że przez 4 lata prężnie pisałam tego bloga.

Przede wszystkim teraz widzę, jak wiele zdjęć w naszym albumie mam dzięki blogowaniu. Teraz, gdy miałam przerwę w blogowaniu nie czułam prawie w ogóle potrzeby dokumentowania wszystkiego, co robimy i gdzie jeździmy. Może to trochę ze zmęczenia, a może wolałam w tym czasie być „tu i teraz” na 100%, a nie ciągle spoglądać przez obiektyw. A może po prostu wiedziałam, że nie muszę, bo żaden wpis nie czeka w kolejce do uzupełnienia go w oprawę graficzną. I z jednej strony ta wolność jest super. Ale z drugiej wiem, że te różne chwile będę pamiętała jak przez mgłę, jeśli ich nie uwiecznię na zdjęciach. Więc czasami zmuszam się i jednak robię chociaż kilka fotek. Ku pamięci.

Druga rzecz, to siadanie przed komputerem i pisanie. Zatrzymywanie się na chwilę przy tym, co się działo. A w codziennym życiu nie ma na to czasu. Dni lecą jak szalone i różne wydarzenia, wspomnienia, sukcesy chowamy do kolejnych szufladek, których nigdy później nie ma czasu otworzyć i w nich posprzątać. A blogując siłą rzeczy musisz to zrobić. Czasami ubrać pewne wspomnienia w słowa. Jest w tym coś niezwykłego.

No i trzecia sprawa, choć na pewno nie ostatnia, to to, że blog to jest ta moja malutka część internetu, która należy tylko do mnie i tylko ja mam na nią wpływ. Kiedyś miałam parcie, by robić to z dużą częstotliwością, może nawet utrzymywać się z tego. Teraz już tak nie jest. Blog przesunął się mocno w priorytetach. Taka była u mnie kolej rzeczy. Ale nie znikamy. Idą Święta, więc mam kilka wpisów w zanadrzu. Jakieś pomysły na DIY. Trzeba trochę odświeżyć warsztat ;) Bądźcie z nami!

DSC_5415 DSC_5419 DSC_5470 DSC_5479