Wpadłam przypadkiem na tutorial udekorowania przezroczystej bombki. Efekt wydał mi się absolutnie uroczy, a przy tym nie ma za dużo roboty. Gdy zaczęłam drążyć temat okazało się, że pomysłów na wykorzystanie takich bombek jest mnóstwo. Wystarczy odrobina kreatywności i można stworzyć oryginalne ozdoby na swoją choinkę lub też jako prezent.

Zobaczcie kilka najładniejszych moim zdaniem inspiracji. Może którąś uda się Wam wykorzystać :)

1. Małe choineczki

diy-snow-globe-ornament-6

Malutkie choineczki zamknięte w bombce i przykryte śniegiem. Jak z bajki, cudne! Tutorial znajdziecie tutaj.

2. Drzewkoimg_0540

Podobny pomysł, z tym że drzewko jest liściaste (ale bez liści oczywiście). Efektowne! Realizację projektu można podpatrzeć tu.

3. Skrawki książkibook-page-and-epsom-salt-ornament

Do bombki można schować tak naprawdę wszystko. Nawet ścinki starej książki wyglądają bardzo dekoracyjnie. Inne pomysły autorki znajdziecie na tej stronie.

4. Małe obrazki

cover-text

Autorka tego pomysłu narysowała malutkie obrazki na kawałkach przezroczystej folii. Bardzo oryginalnie. Tutorial znajdziecie tu.

5. Pamiątki z dnia narodzin013

Ta bombka może jest mniej dekoracyjna od pozostałych, ale na pewno ma największą wartość sentymentalną i pewnie jest najważniejszą ozdobą tej choinki. Świetny pomysł na zachowanie tych małych skarbów. W przezroczystej kuli zamknięto pamiątki z porodu oraz koraliki z imieniem dziecka. Pomysł wziął się stąd.

Miało być 5, ale jest bonus!

6. Głowa bałwanka

Piękny efekt, choć nie ukrywam, że dla mnie trochę creepy, no bo co z resztą „ciała” bałwanka? Tak czy inaczej wygląda super i jest bardzo łatwe w zrobieniu. Sami zobaczcie na filmiku:

 

Który pomysł najbardziej się Wam podoba?