Planując remont w pokoju dziecka warto przemyśleć najpierw wybór motywu przewodniego, albo po prostu wzoru, który będzie się pojawiał na różnych elementach dekoracyjnych. Dzisiaj pokażę wam 5 przykładów najbardziej uniwersalnych i wdzięcznych motywów.

Motywy te będę prezentowała na przykładach rolet Lotari. Rolety z nadrukiem świetnie sprawdzają się w pokoju dziecka, m. in. dlatego, że nie przepuszczają światła. Stanowią ciekawy element dekoracyjny. Jest to coś zupełnie innego niż oferują markety budowlane. Można również wybrać wersję bezsznurkową, która jest bardziej bezpieczna. Pisałam o takich roletach bezsznurkowych TUTAJ.

1. Gwiazdki

Nieśmiertelny motyw, który zawsze będzie w modzie. Można go połączyć ze światem kosmosu czy też z księżniczkami. Może wystąpić na roletach, na ścianie, na meblach. Można zamówić lampki w kształcie gwiazdek i dziecko będzie się z nich cieszyło nie tylko w Święta. Żeby wyszukać wybrane przeze mnie motywy wejdźcie na stronę lotari.pl i wpiszcie np. „stars pattern”. Wyskoczy wam mnóstwo propozycji, między innymi takie:

gwiazdki

2. Domki 

Nie, jeszcze mi się nie znudziły :) Uważam, że jest to idealny motyw do pokoju dziecięcego. Jest uniwersalny, można z nim wiele zrobić, można dostosowywać elementy dekoracyjne, zamówić meble w tym kształcie. Jest to zupełnie nieograniczony temat. Wybrane przeze mnie rolety można dopasować do kolorystyki pokoju swojego dziecka.

zaciszne_miasteczko_roleta

3. Trójkąty

W pokoju Wronków połączyłam motyw domków i trójkątów i myślę, że właśnie trójkąty można wykorzystać jako świetny dodatek. Wygląda ciekawie na dywanie, na tapecie, jako naklejki na ścianę, a także na roletach – jak u nas. Wpis z naszymi roletami znajdziecie TU.

DSC_0218

Nasz motyw trójkątów znajdziecie TUTAJ i wybierając w menu „bestsellery”.

4. Chmurki

Nie może zabraknąć motywu z mojego logo! Podobnie jak gwiadki, znajdziecie je TUTAJ, wystarczy pisać „clouds pattern” albo po prostu „chmurki”. Z tym motywem również można dużo zrobić. Dobrze wygląda nie tylko na oknach, ale również na ścianie, na meblach, czy nawet na suficie.

chmurki

5. Motyw marinistyczny

W wersji dla młodszych po lewej i dla nastolatków po prawej. Kotwice, łodzie, koła ratunkowe, ryby – pomysłów może być wiele. Bardziej kreatywni rodzice z umiejętnościami stolarskimi mogą się pokusić nawet o skonstruowanie łóżka w kształcie łodzi! To jest myśl!

marinare

A jaki motyw przewodni wy wybraliście do pokoju dziecka?

___

Wpis powstał we współpracy z Lotari