Nie ma się co oszukiwać. O tej porze roku każda mama potrzebuje pocieszaczy, rozweselaczy i uprzyjemniaczy czasu. Wiele z nas siedzi z dziećmi w domu (lub w pracy tęskni za dziećmi) i doskwiera nam brak słońca. Mam swoje sposoby i chętnie się dowiem, jakie są Wasze!

Wiem, że moim propozycjom daleko do prawdziwych książek, ale te niestety zostały odsunięte na dalszy plan. Teraz zadowalam się szybszymi wersjami. Oto one:

1. Książki kucharskie

Która z nas nie lubi czasami ugotować czegoś nowego? Albo zaplanować pysznego deseru na weekend? Albo po prostu nacieszyć oczu pięknymi fotografiami, takimi, że aż ślinka cieknie, po czym wrócić z nasyconym wzrokiem do codziennych obowiązków? Książki ze słodkościami to moje ulubione książki kucharskie! Ale i z tych „obiadowych” zdarza mi się korzystać, gdy nuda i monotonia próbują wkraść się na mój stół.

dsc_0599 dsc_0600 dsc_0601

2. Fotoksiążki i fotoalbumy

W szczególności takie, które są wypełnione po brzegi słonecznymi zdjęciami z wakacji! To mega przyjemne uczucie przypomnieć sobie, że wkrótce (no tak prawie wkrótce…) znowu będzie ciepło i znowu gdzieś pojedziemy. Poza tym dobrze jest od czasu do czasu pielęgnować wspomnienia oglądając zdjęcia, żeby pozostały one żywe w sercu.

dsc_0581 dsc_0582 dsc_0586 dsc_0590

3. Katalogi i magazyny

Mimo, iż im najdalej jest do prawdziwych książek, to ujmę je w tym zestawieniu, bowiem piszą i projektują je takie same osoby, które tworzą książki – osoby kreatywne, bogate w wiedzę i otwarte na dzielenie się nią. Poza tym są to idealne substytuty książek dla takich osób jak ja. Czyli dla mamy dwójki dzieci, która czasu na czytanie gospodaruje tylko tyle, ile starczy na wypicie herbaty. Z miodem i cytryną o tej porze roku. Dla mnie dodatkową przyjemnością jest znalezienie w takim magazynie fragmentu swojej własnej twórczości, może i Wam udało się na nią natrafić?

dsc_0593 dsc_0595 dsc_0597

UWAGA!

Fotoalbum, który widzicie we wpisie to nowość w Printu, na którą bardzo czekałam. Fotoalbum posiada grube i wytrzymałe strony rozkładane na płasko, a zdjęcia są naświetlane na wysokiej jakości papierze fotograficznym. To mój ulubiony typ fotoalbumów i z czystym sumieniem polecam! Do końca roku możecie skorzystać ze zniżki 10% na nie wpisując hasło ALBUMWRONEK w odpowiednim miejscu podczas składania zamówienia. Swój fotoalbum zaprojektowałam na bazie szablonu „Pic of the day”, a tutaj znajdziecie inne: szablony fotoalbumów.