To już ostatnia część krótkiej serii wpisów. Tym razem pokażę Wam styl, w jakim mniej więcej nakryłabym stół, gdybyśmy spędzali Wigilię we czwórkę w domu. Jest to idealna inspiracja dla rodzin z małymi dziećmi.

dsc_3480

Już na początku napiszę, że nie położyłabym gałązek świerkowych na całej długości stołu, a jedynie zrobiłabym mały, symboliczny stroik na środku. Tutaj jednak zdecydowałam się na taki krok pod kątem zdjęć, żeby za pusto na stole nie było. Gałązki związałam girlandą świetlną z Cottonove Love (tzw. kropelki światła). Na środku świeczka z Pepco.

dsc_3505

Zrezygnowałam z obrusu na rzecz podkładek na stół. Podkładki-chmurki dla dzieci kupiłam tutaj. Można je myć w zmywarce, więc są bardzo praktyczne. „Dorosłe” podkładki są z Biedronki i je można prać w pralce, gdyby zaszła taka potrzeba. dsc_3460 dsc_3461

Małe czapeczki mikołajowe (z Auchan) wykorzystałam jako kieszonki na sztućce. Myślę, że jest to uroczy akcent, który ucieszy nie tylko dzieci, a także sprawia, że całe nakrycie jest bardziej radosne.

dsc_3467 dsc_3475

Małe talerzyki z reniferem pochodzą z H&M Home. Pod spodem zwykłe talerze z IKEI. Do tego kubki dla rodziców i kubeczki z melaminy dla dzieci.

dsc_3526 dsc_3493 dsc_3454

Całej aranżacji przyświeca choinka 2d, którą niezmiennie już czwarty rok wieszam na ścianie. Pamiętam jak poszliśmy z mężem i Wronkiem-niemowlakiem do lasu po gałązki. Miała być na raz, ale co roku mi żal jej nie powiesić. Rozwijam zwinięte w rulon gałązki, wieszam lampki i różne ozdoby. Ma klimat i jest taka nasza :) Pierwszy raz pokazałam ją na blogu TUTAJ.

dsc_3497 dsc_3540

No i najważniejsze. STÓŁ! Tym razem pokazuję Wam aranżację na moim własnym stole. Ten mój to akurat Woodie od Minko, dębowy. Tutaj znajdziecie wersję basic, z blatem dostępnym w wielu kolorach. Do niego ławka, a na ławce baranek z TK Maxxa. Krzeseł docelowych jeszcze nie mamy, ale już zamówiłam. Tymczasem stoi przy stole niezawodny Tripp Trapp i moje krzesło od biurka (do którego nie mogę znaleźć linka).

dsc_3516 dsc_3469 dsc_3486 dsc_3537

Teraz już świątecznie się z Wami żegnam i lecę do garów. A Wam z całego serca życzę szczególnego czasu przy pięknie zastawionym stole i nie tylko :) I spokoju, choć przez chwilę.

dsc_3503