Tym wpisem rozpoczynam krótką serię wpisów z aranżacjami stołu świątecznego. Do niedawna nie ja byłam odpowiedzialna za organizowanie stołu na Święta i szczerze mówiąc nawet nie zwracałam zbyt dużej uwagi na to, jak jest wszystko ustawione i przyozdobione. Odkąd jestem żoną, a tym bardziej odkąd mam dzieci to zwracam na to większą uwagę. Od jakiegoś czasu szukam inspiracji w tym temacie stylizowania stołów i chcę się z Wami podzielić trzema pomysłami na aranżacje świąteczne.

Na pierwszy ogień idzie aranżacja minimalistyczna. Czyli na stole stoi jak najmniej przedmiotów, tylko to co jest potrzebne plus kilka dekoracji. Zamiast obrusu użyłam dwóch bieżników. Bardzo podoba mi się właśnie takie ustawienie bieżników, zamiast jednego na środku. Dzięki temu wyznaczają one miejsca na talerze oraz chronią stół.

dsc_3278 dsc_3276

Całość spięta jest wspólnym motywem gwiazdek, które jeszcze z mody nie wyszły i generalnie są ponadczasowe. A na Gwiazdkę to już w ogóle pasują. Jak widzicie, na stole ustawione są cztery miejsca dla osób dorosłych, ale oczywiście wszystko można (a nawet trzeba) dostosować do własnej sytuacji. W kolejnych stylizacjach uwzględnię bardziej obecność dzieci przy stole.

dsc_3284

Na środku stołu postawiłam wazon z gałązkami sosny przyozdobione lampkami i różnymi ozdobami. Cała aranżacja utrzymana jest w chłodnej, biało-srebrnej kolorystyce, jednak wykorzystanie lampek oraz świeczek rozgrzewa atmosferę.

dsc_3281dsc_3274dsc_3279 dsc_3254

Przepięknie prezentują się obrączki na serwetki z jelonkami. Mają spłaszczone podstawy, dzięki czemu stabilnie stoją na talerzach i wdzięcznie witają gości przy swoich miejscach. Serwetki zamówiłam na Allegro i zostały uszyte na zamówienie. Dzięki temu zaoszczędziłam i wraz z obrączkami stanowią piękny zestaw do wykorzystania na lata.

dsc_3268 dsc_3270 dsc_3288 dsc_3290 dsc_3286

Dzbanek na herbatę w gwiazdki, które nadadzą wyjątkowego klimatu całej zastawie. Bardzo podoba mi się praktyczny kształt tego dzbanka i jego szeroka podstawa, dzięki której stabilnie stoi na stole. Jest to dla mnie szczególnie ważne, jeśli do kolacji zasiadają również małe dzieci.

Nie mogło też zabraknąć moich ulubionych filiżanek 58 Products, które kupiłam już jakiś czas temu. Produkty tej marki są niezawodne, jeśli chcemy wywrzeć dobre wrażenie na gości oraz są genialnym pomysłem na prezent na każdą okazję. Uwielbiam!

dsc_3301

Na koniec podaję źródła wszystkich elementów aranżacji:

Obrączki na serwetki – klik

Sztućce – klik

Talerze – klik

Świecznik mały – klik

Świecznik duży – klik

Bieżniki – klik

Dzbanek – klik

Szklanki z podwójną ścianką – klik

Filiżanki – klik

Lampki do wina – prezent

Stół – klik

Krzesła – klik

Poduszki na krzesła – klik

Lampki na gałązkach sosny – klik

Żeby poprzeglądać sobie artykuły w sklepie Bonami.pl trzeba się zalogować. Ja to robię za pomocą Facebooka, bo tak mi najwygodniej ;) Przy okazji nie przegapcie najnowszej kampanii, która jest inspirowana tą właśnie aranżacją! Szczegóły, zdjęcia i różne propozycje do wykorzystania na własnym stole świątecznym znajdziecie TUTAJ.

I oczekujcie kolejnej aranżacji! Następnym razem będzie coś bardziej klasycznego i tradycyjnego :)