Oklepany temat. Wiem. Ale łudzę się, że mimo wszystko komuś swoją listą pomogę. Szczególnie jeśli szukacie prezentu dla cudzego dziecka, w rodzinie czy znajomych. Bo swojemu dziecku to każdy raczej wie, co kupić. A jeśli nie wie, to bardziej z powodu zbyt wielu pomysłów, a nie ich braku. No i tutaj nie pomogę, ale chętnie utrudnię wybór.

1. Pampersy!!!fa236f2496249eecfe8c6bd90e9e4f55

Najlepiej takie duże promocyjne pudło. Dlaczego? Bo dziecko będzie miało radochę z odpakowywania takiego wielkiego prezentu. A i rodzice też się ucieszą, bo będzie problem z głowy na jakiś czas. My takie pudło kupiliśmy właśnie i mam zamiar je zapakować jak inne prezenty (tylko, że w tym wypadku użyję najbardziej kolorowego papieru jaki znajdę!). Wronek i tak jeszcze nie kuma tych spraw i nie będzie się czuł oszukany, więc mam zamiar to wykorzystać :)

2. Karta podarunkowa

zdjcie_karty_podarunkowej_smyk2

No dobra, swojemu dziecku nie kupimy takiej karty, bo to byłoby bez sensu. Ale jeśli robimy prezent czyjemuś dziecku, to będzie to jak najbardziej trafiony pomysł. Rodzice dziecka najlepiej będą wiedzieli, co się maleństwu przyda i na pewno dobrze wybiorą.

3. Kolorowe, świecąco-grające zabawki zabawki fisher price

Wesoły domek – Fisher Price

Choćby nie wiem jak denerwowały rodziców, niemowlaki się nimi nieustannie zachwycają. Pisałam już w TYM wpisie, że Wronek się uśmiecha na widok interaktywnych zabawek. Szczerze – jak ma do wyboru świecąco-grającą lub jakąś inną, to wybierze tę pierwszą. Oczywiście dzieciaki się z czasem nudzą taką zabawką, ale jest na to sposób – schować na tydzień/dwa do szafy i znowu będzie jak nowa. Ale uwaga! Są dzieci, które się ich boją! Trzeba zapytać rodziców.

4. Drewniane zabawki, a w szczególności klocki

klocki drewniane

Drewniane klocki – Brik

Drewniane klocki są niezniszczalne. Niemowlę oczywiście potrzebuje tych z większymi częściami i z pewnością na początku będą mu służyły głównie jako gryzaki, ale z miesiąca na miesiąc będzie nabywało umiejętności budowania wieży i innych konstrukcji. A budowanie z kloców jest bardzo rozwijające dla dzieci, bo doskonali wyobraźnię przestrzenną, zdolności motoryczne i koordynację wzrokowo-ruchową. Będą służyły maleństwu przez kilka następnych lat.

5. Piłki

Zestaw piłek sensorycznych

Zestaw piłeczek sensorycznych

Te na zdjęciu to moje marzenie dla Wronka. Już widzę, jak odkrywa, że można je wciskać we wgłębienia i jak będzie się męczył z ich wyciąganiem. Później oczywiście nauka toczenia, rzucania, łapania. Piłki w różnych kolorach i z różnych tworzyw również są uniwersalną zabawką dla dziecka 6m+

6. Zabawki do kąpieli

plui2

Plui – deszczowa piłka

Plui wydaje się genialną zabawką. Być może niemowlę jeszcze nie będzie korzystało ze wszystkich zalet tej zabawki, ale z czasem je odkryje. Poza nią jest mnóstwo innych zabawek do kąpieli, a z wiekiem dziecko może się ich domagać coraz więcej.

7. Kocykzyg-zak-950x631

Kocyk bawełniany Poofi

Kocyków nigdy za wiele :) A Święta są dobrą okazją by zwiększyć kolekcję swojego dziecka. Są również świetnym pomysłem na prezent dla dziecka kogoś bliskiego. Dziecku będzie służyć jako praktyczny podarunek, a i radość mamy gwarantowana!

8. Wszelkie zabawki do ciągnięcia lub pchaniajelonek-do-ciagniecia

Jelonek – Sebra

Jak wiadomo chodziki są be – wbrew panującej opinii opóźniają naukę chodzenia i źle działają na bioderka. Ale zabawki do ciągnięcia i pchania jak najbardziej są ok. Zachęcają do nauki chodzenia i dziecko potrafi się taką zabawką zająć na kilkanaście dobrych minut. Oczywiście te się przydadzą, jak już dziecko jest bliżej roczku.

9. Przytulanki z metkami68b7812e13378106e078668374bd8db0

Lew z metkami 

Dzieci uwielbiają metki. W każdej postaci. A taka zabawka z milionem metek to już szczyt marzeń. Milutkie, kolorowe, do zabawy i do spania.

10. Nieśmiertelny miś

pol_pm_mis-bartek-28-cm-bartholomew-bear-5025_1

Miś Bartek

Jeśli już nie możecie nic lepszego wymyślić i wszystkie wasze pomysły kończą się fiaskiem, rozważcie zakup misia. Ale niech to nie będzie byle jaki miś. Wyszukajcie w sieci/sklepie najbardziej wyjątkowego misia, jaki jest tylko możliwy. A najbardziej wyjątkowe są misie ręcznie robione.

I jak? Pomogłam? Utrudniłam? A może już wybraliście? Podzielcie się swoimi pomysłami :)