Od jakiegoś czasu głowę moją zaprząta kompletowanie wyprawki dla Maleństwa. I bynajmniej nie jest to dla mnie problemem! Wręcz przeciwnie :) Chociaż wiele rzeczy już mamy po Wronku, to niektóre potrzebują być uzupełnione, odświeżone o coś nowego i bardziej dziewczęcego, ale również część akcesoriów musi być zupełnie nowa. Z pewnością do tych ostatnich należą smoczki. Zabawy przy wyborze jest co nie miara, bo wybór na rynku jest ogromny.

W swoim zestawieniu pominęłam całkowicie smoczki z wąsami, z ustami, z zębami – takie nie wydają mi ani śmieszne ani praktyczne. Z tych poniżej na pewno na kilka się zdecyduję, a ich „dziwność” działa tu raczej na korzyść.

1. Smoczek Nuby – to właśnie jeden z tych smoczków, które chciałabym wypróbować u małej Wronki. Opis jest zachęcający, a wygląd znacznie odbiega od wszystkich innych. Widać, że jest zaprojektowany indywidualnie, a nie inspirowany inną marką.

nuby3

2. Smoczek Born-Free – raczej niedostępny w naszym kraju, całkowicie odlany z silikonu. Problemem może się okazać brak miejsca na zawieszkę. Również trudno byłoby go chwycić, żeby wyciągnąć go dziecku z buzi po zaśnięciu. Jednak za oryginalność dostaje tu ode mnie wyróżnienie.

Born-Free-BPA-Free-Bliss--pTRU1-16145694dt

3. Dwa smoczki Big Mouth Toys – również raczej niedostępne u nas w kraju. Posiadają bardzo trafne oznakowania, do których trzeba podejść raczej z dystansem i żartem: smoczek – korek i smoczek – przycisk wyciszenia :)

Big-Mouth-Toys-Put-a--pTRU1-19393239dt Big-Mouth-Toys-Mute-Button--pTRU1-19393629dt

4. Smoczek z przytulanką WubbaNub – również z zagranicy, smoczek nie ma uchwytu na zawieszkę, ale można go wepchnąć w przytulankę, która dodatkowo staje się dla dziecka kolejnym gadżetem umilającym sen.

wubbanub

5. Smoczek kauczukowy Hevea – mieliśmy okazję go wypróbować i bardzo go polubiłam. Ludzie często mówią, że jest dziwny i brzydki z wyglądu i na początku trudno nie przyznać im racji. Z czasem jednak do wyglądu się przyzwyczajasz, a sam smoczek staje się wyjątkowy. Niestety ze względu na materiał z jakiego jest wykonany, zużywa się szybciej niż smoczki silikonowe. Ale może to i dobrze, bo chyba czasami trzymamy te silikony za długo.

hevea-smoczek-crown-3-36-okragly

6. Smoczek kauczukowy Natursutten – nie tylko Hevea produkuje takie smoczki. Jeśli mamy możliwość sprowadzenia sobie rzeczy z zachodu, można pokusić się o przetestowanie również takiego, okrągłego modelu.

natursutten

7. Munchkin – również ciekawa propozycja smoczka silikonowego

munchkin

8. Chicco – z tych w całości odlewanych z silikonu ten jest chyba najbardziej popularny i najlepiej dostępny w naszym kraju. Dla mnie osobiście problemem jest odstający uchwyt. Wronek spał na brzuchu – jedno przekręcenie główki i smoczek wypadał z buzi. Używałam go tylko w wózku lub w samochodzie.

chicco

9. Razbaby – smoczek, który automatycznie zamyka się, po wypadnięciu z buzi – nie pytajcie mnie jak to działa, ale tak jest w opisie…

RaZbaby-BPA-Free-Keep-It-Kleen-Pacifier--pTRU1-17820991dt

10. I na koniec perełka – smoczki w kolorach srebrnym i złotym Elodie Details. Do najtańszych nie należą i raczej bym je traktowała jako pomysł na prezent dla kogoś bliskiego:

pol_pl_Elodie-Details-ekskluzywny-smoczek-Silver-Edition-460_1 pol_pl_Elodie-Details-ekskluzywny-smoczek-Gold-Edition-459_1

 

Zdecydowalibyście się na którąś z powyższych propozycji?

PS. Od razu uprzedzam pytania i uwagi dotyczące tego, dlaczego w ogóle chcę się na smoczek decydować. Z Wronkiem były one bardzo przydatne, pożegnaliśmy je krótko po roczku, nikomu krzywdy nie wyrządziły, a pomogły wielokrotnie. To jest nasza osobista decyzja, do której mamy prawo. Jedyną osobą, która tę decyzję może podważyć jest… mała Wronka ;)